У Києві встановили інформаційні стенди "Місцями Революції Гідності": фото
Двомовні інформаційно-навігаційні стенди "Місцями Революції Гідності" встановлені в центрі Києва Вони розповідають про історію трьох визначних місць періоду початку Революції Гідності – Будинок Профспілок, Головпоштам та вулицю Грушевського.
Встановили їх співробітники Українського інституту національної пам’яті, йдеться на сайті УІНП.
"Спільна задача Національного Музею Революції Гідності та Українського інституту національної була в тому, щоб за допомогою цих стендів зберегти в просторі Києва місця подій зими 2013-2014 років. Ми остерігалися, що пам’ять про ці місця, враховуючи, що барикади розібрані, зникне. Тому виникла ідея створення інформаційно-навігаційних стендів", – розповіла співробітник Інституту Анастасія Гайдукевич.
Читайте також: Піаніст Майдану: Моя зброя – це фортепіано
Варто зазначити, що проект "Місцями Революції Гідності" – це перший крок до навігаційної системи місць, де відбувались революційні події 2013-2014 років.
Стенд на Майдані Незалежності поряд з Головпоштамтом
Кожен із великих інформаційно-навігаційних стендів містить коротку інформацію про Революцію Гідності, історію основних подій, які пов’язані із конкретною частиною міста Києва, мапу, на якій позначено розташування сил протестувальників та провладних силовиків на початок лютого 2014 року, словник Революції Гідності та фотографії. На звороті розміщені зображення та опис експонатів із фондів Музею Революції Гідності, а також уривки зі спогадів безпосередніх учасників революційних подій.
Стенд на Майдані Незалежності поряд з Головпоштамтом
Стенди розміщенні в центрі столиці у найвизначніших місцях пов’язаних із Революцією Гідності.
Читайте також: Не було б Майдану – ми б жили в "стабільному болоті", – комендант Євромайдану
Минулого року організатори проекту “Місцями Революції Гідності” встановили перші 6 стендів за адресами: площа Михайлівська, вул. Інститутська (Алея Героїв Небесної Сотні, верхній вихід метро "Хрещатик"), перехрестя Алеї Героїв Небесної Сотні (на початку галереї портретів Героїв Небесної Сотні) та Хрещатику, площа Європейська (вхід до Українського дому), вул. Хрещатик, 36 (поряд з будівлею Київської міської державної адміністрації), Майдан Незалежності (поряд з Національною музичною академією України ім. П.І. Чайковського). Тоді ж співробітники Національного Музею Революції Гідності почали проводити екскурсії по місцям встановлених стендів. За рік їх пройшло вже більше 100.
Стенд на вул. Грушевського
Зазначимо, що тексти на стендах присутні українською та англійською мовами.