У столиці підбили підсумки конкурсу “Коронація слова”

3 червня 2011, 13:01
Читать новость на русском

Історичне минуле та сьогодення. Визначені імена переможців щорічної літературної премії “Коронація Слова”. Два десятки письменників та поетів отримали свої нагороди.

Серед них - роман “Мантра-омана” Вікторії Гранецької з Вінниці, п’єса “Віктор, або Чорнобильська дитина” киянина Сергія Васильєва, та пісенна лірика - “Скляний звіринець” Ірини Цілик. Організатори кажуть, видано кілька десятків книжок, поставлено п’єси і навіть запроваджено нову номінацію - “література для дітей”.

“Як Ви зможете знайти в “букіністі” - прочитайте перші твори. В нас, я так думаю, здається, немає авторів, які тільки 1 раз видалися. Ну, ми говоримо про романи. І як дивитися на ці твори, то вони ростуть. У перших творах видно відразу, що щось дуже багато обіцяють, деякі твори навіть, здається, такі досконалі, що вже нічого краще не буде. Але з кожним роком вони стають все кращими і кращими”, - каже організатор конкурсу Юрій Логуш.

Задоволені і самі автори - твори до конкурсу подають під псевдонімами, тож до останнього навіть журі не знає, чий роман чи сценарій тримає у руках. Один автор має шанс навіть на кілька нагород.

“Це переконало мене, що цей конкурс дуже чесний. Тому що, якби вони знали, що я і там, і там отримаю, то дві нагороди одній людині навряд чи би дали. Нормальне журі, якби знало це, сказало б - це занадто, краще поділимо”, - сказала сценарист Алла Тютюнник (отримала дві конкурсні нагороди).

Особливу увагу приділили кіносценаріям. Головні нагороди номінації розділили між собою мешканці Києва та Херсона. А власниця спеціальної відзнаки - письменниця Ірен Роздобудько навіть підкреслила - вже скоро, завдяки майстерності режисера, сподівається побачити власний твір серед номінантів на “Оскар”. Інші ж - просто покладають надії на бодай якусь екранізацію.

“Слово, яке звучить з екрану, воно відрізняється від слова, яке читаєш на сторінках. І ця велика робота і іноді не виходить. Це ми бачимо у наших телесеріалах, коли якось так “кондово” звучить слово з телеекрану. Але, знаєте, без такої лабораторії, як “Коронація cлова”, неможливо досягти успіхів - це дуже велика справа”, - каже директор Української кінофундації Андрій Халпахчі.

Спеціальні відзнаки підготували і для іноземних представництв. Серед них - Німецький Гете-Інститут, посольства Франції, Фінляндії та Норвегії. Усім - за внесок у розвиток національної літератури в Україні та підтримку вітчизняних літераторів. Зізнаються, література декому допомагає вивчати мову.

“Я працюю в Україні 4 рік зараз і у мене є гарна викладачка. Читання допомагає, і Ваші цікаві політичні програми, де завжди великі дебати”, - каже посол Фінляндії в Україні Крістер Міккелссон.

Тріумфатори літературного вечора розділили між собою преміальний фонд конкурсу - 120 тисяч гривень. Усім, кому не пощастило, організатори радять спробувати власні сили знову. Вже незабаром розпочнуть набір на “Коронацію слова - 2012”.