У столиці шукають заміну "Київенерго"
Столична влада не хоче продовжувати договір співпраці з "Київенерго" та оцінила майно, яке майже два десятиліття було у спільній власності.
Це перший випадок в Україні, коли місцева влада відмовляється від теплопостачальника.
"Київенерго" отримало мережі міста у концесію ще 2001 року. Відтоді експлуатувало їх, відраховуючи у бюджет десятину. Спершу ремонти ніби й робили. Та останні кілька років модернізація мереж завмерла. Понад дві з половиною тисячі кілометрів труб зносилися на 65 %.
На модернізацію мереж потрібно понад чотири мільярди гривень. Загалом на відновлення усієї теплосистеми столиці необхідно 600 мільйонів доларів. А таких грошей немає ні в міста, ні в тепловиків.
Відрахувань на інвестиції, що складають 256 мільйонів гривень за минулий рік, не вистачає. Немає і компанії, яка зможе замінити "Київенерго".
Читайте також: Сотні киян вимагають відключення опалення
Якщо іноземна компанія-інвестор не з'явиться, КМДА обіцяє взяти тягар на свої плечі, і навіть зменшити тариф. Щоправда, тимчасово. Наразі чиновники відновили комунальне "Київтеплоенерго". І передали йому в управління мережі іншого теплопостачальника столиці "Єврореконструкції".
Договір із "Київенерго" закінчується 31 грудня 2017 року. Втім, інвентаризація може затягнутися не на один рік. У Київської міськради і Київенерго у спільному управлінні знаходяться тисячі кілометрів тепло- та електромереж, дві великі ТЕЦ та сміттєспалювальний завод. За 17 років частину об'єктів списали, частину добудували. Як ділити ці об’єкти, у договорі не прописано.