У столиці відкрили виставку ручної фотографії

11 лютого 2012, 13:06
Читать новость на русском

Всі світлини зроблені в наш час, але за допомогою прадідівських фотоапаратів зі срібною пластиною.

Працювати зі старою технікою дуже важко, - кажуть фотомитці. Над однією світлиною потрібно чаклувати не один тиждень. Адже все створюється вручну.

"У порівнянні з цифрою, напевно, це більш трудомісткий процес, але це набагато цікавіше. Справа в тому, що наприклад при виробництві ось цих знімків, картинка починається практично з прогладжування паперу. З нанесення емульсії на звичайний аркуш паперу, тому картинка народжується на кінчиках пальців", - розповів фотограф Сергій Чех.

З перших хвилин народження, світлина починає жити своїм життям, - розповідають майстри ручної фотографії. Були випадки, коли на знімку з’являлись незвичайні тіні, або силуети людей.

Мистецтвознавці прирівнюють такі фотороботи до живописного твору.

"Є цифрове зображення і можна його продукувати нескінченну кількість разів. При ось цих ручних техніках друку, там є такі нюанси, які не можливо відтворити. Тобто цей відбиток виходить один раз, саме в такому вигляді. І виходить, що за своєю цінністю він прирівнюється до живопису на полотні", - вважає мистецтвознавець Оксана Шевченко.

Вартість такої роботи коливається від трьох сотень до декількох тисяч доларів. Чим приємніша картинка для ока глядача, тим вона дорожча, через позитивну енергетику, яку в собі містить. Створити магічну фотографію можна самостійно, - стверджують екстрасенси. Для цього потрібний звичайний плівочний фотоапарат.

"Якщо дивитись на фотографії, де люди посміхаються, приємні відображення пейзажу, ландшафту, цікаві пам’ятні спогади, вона вже несе в собі енергію. Це якраз той стоп-кадр з життя, що спливає, який хочеться зберегти, сховати собі у пам’ять, у душу і це найбільше якраз відображується у фотографії, що зроблена на плівку", - каже екстрасенс Станіслав Кучеренко.

Головне фотоапарат брати до рук лише з гарним настроєм, радять митці. Придбати комплект старої фототехніки можна за декілька сотень гривень. Але чим старіша модель, тим вона дорожча.