У центрі Києва демонстрували сучасний погляд на мистецтво

5 вересня 2011, 11:32
Читать новость на русском

Мистецтво на сучасний лад у самому серці Києва. Майстер-класи, вернісажі та спілкування з митцями - усе, в рамках проекту "І, Culture" - "Я, культура", організованого в рамках головування Польщі в Раді ЄС.

Протягом 100 днів в десяти столицях світу місцеві митці переконають - унікальні речі легко створювати власноруч.

“Це майстерня сучасного ремесла, проект, який має за мету переосмислити ремесло у сучасному українському контексті”, - каже організатор Ірина Соловей.

“Зараз і мода у Польщі дуже цікава, сучасна, і театр, і література. Але я також не хочу казати, що в Україні цього немає. Воно є, тільки це треба підтримати. Держава це має робити, не завжди це може бути зрозуміло на перший погляд, але все-таки треба робити, показувати, що суспільство має розмовляти з собою”, - сказав директор польського Інституту в Києві Ярослав Годун.

Одне з основних завдань, кажуть ініціатори акції, показати сучасний світ кожної людини, переобтяжений безліччю непотрібних речей, кожна з яких, при вмілому підході - може перетвориться зі сміття на предмети інтер’єру, прикраси чи іграшки.

“Ми даємо старим речам друге життя. Тому що насправді, зараз така кількість одягу, який ми купуємо, кудись викидаємо, а насправді - можна його оновити, дати йому друге життя”, - переконана Юлія Дмух.

“Вироби "up-cycling" - роблю різні речі з вторсировини. Береться картонна основа, зверху обшивається пакетиком одної міцності, потім обшивається іншої”, - ділиться секретами Аліна Копиця.

Випадкові перехожі - в захопленні. Кажуть, засвоєне на майстер-класах обов’язково продовжать вдома.

“Всередині кожної жінки живе маленька дівчинка. Я люблю іграшки, і мені захотілося це зробити своїми руками. Це 3 хвилини роботи і море задоволення”, - каже Маріанна (навчилася робити прикраси з клаптиків тканини).

“В усіх столицях світу ми бачимо - люди виготовляють одні і ті ж речі: сумки, чохли для електронних пристроїв, телефонів, вони переробляють одяг, розважаються, знаходять нових друзів і прагнуть нових зустрічей, єдина різниця - це просто різні міста”, - сказала засновниця проекту Моніка Якубяк.

Паралельно з навчанням проводять і інтерактивне опитування - який з видів мистецтва українці вважають найперспективнішим. Обрані варіанти з різнокольорових клаптиків тканини зшивають у єдине полотно. За попередніми результатами, в українській столиці пальму першості тримає ювелірне мистецтво.

“Люди більш вірять в те, що коштовностей будуть виробляти більше, аніж якогось взуття, чи щось інше. В сучасному світі часом невигідно виробляти якісь речі, які можна просто прийти і купити. Цей проект якраз покликаний змусити людей задуматися про те, що вони могли б використовувати менше речей, або використовувати речі, які вони, наприклад, у повсякденному житті просто відкидають”, - каже Павло (підраховує результати голосування).

Усі виготовлені речі складуть на полотні розміром 20 на 20 метрів у вигляді частини літери "І" та сфотографують. За задумом, знімок стане частиною спільної фото-мозаїки, яка об’єднає 10 столиць-учасниць арт-проекту.