Українська гривня святкує День народження

25 серпня 2016, 07:19

25 серпня 1996 року указом президента Леоніда Кучми в Україні розпочалася грошова реформа. За перші два тижня вересня з обігу були вилучені так звані купоно-карбованці і на їх місце зайшла повноцінна валюта – гривня.

За 20 років у вартісному еквіваленті українська грошова одиниця суттєво просіла. Однак з точки зору розвитку безпеки та дизайну гривня зробила суттєвий крок уперед.

Гривня – це невід′ємний атрибут українського суверенітету на рівні з державними символами, територією чи мовою. Історія національної валюти починається з часів Київської Русі. За однією з найбільш поширених версій гривня це була шийна прикраса, яку носили на загривку.

На початку ХХ століття в часи УНР та Центральної Ради гривня вперше стала національною грошовою одиницею. Вже тоді в державі ходили купюри майже тих самих номіналів, що і зараз.

Читайте також: Падіння гривні – це штучний процес, – експерт

Зі здобуттям незалежності в 1991 році перед державою постало питання запровадження своєї валюти. 5 років Україна провела з купоно-карбованцями. Вони і взяли на себе основний удар гіперінфляції.

Старт реформі дав Указ президента Кучми 25 серпня 1996 року. Цю дату можна вважати днем народження сучасної гривні. Сам обмін купоно-карбованців на гривні тривав 15 днів – з 2 по 16 вересня.

Читайте також: Що відбувається з гривнею: зрозуміло про коливання курсу української валюти

Перші гривні друкували за кордоном – спершу в Канаді, а потім у Британії. З 1998 року в країні запрацювало власне виробництво. Крім друку паперових грошей, почали виробляти і металеві монети.

В 2001 році в обіг ввели 200-гривневу купюру, згодом банкноту номіналом в 500 гривень. Кілька разів змінювали дизайн та систему захисту. Зараз спеціалісти кажуть, що гривня одна з найбільш захищених грошових одиниць світу.