Успішні переселенці: як починати нове життя з нуля

5 березня 2015, 21:57
Читать новость на русском

Окрім матеріальної допомоги, переселенці потребують і моральної.підтримки. Щоб люди до них не ставилось лише як до проблеми — повернути віру в себе і надихнути біженців почати нове життя взялися волонтери.

Проект для біженців

Координатор проекту — Олена Корнєєва помітила, що у ЗМІ переважають проблемні історії про біженців, тож вирішила змінити стереотипи.

На пропозицію волонтерів організувати соціальну рекламу відгукнулися рекламні оператори різних міст. Безкоштовно розмістили її на 500 білбордах по всіх Україні.

Юрій і Наталія

Найчастіше ми говоримо про проблеми біженців. Ці переселенці захотіли, щоб Україна дізналась про їхні успіхи. Родина з Луганська — Юрій і Наталія. У Луганську в них був сувенірний магазин. У столиці Юрій відкрив меблевий бізнес.

Він орендував майстерню у промзоні Києва і робить кухні. Хоче отримати під свій бізнес грант — готує відповідні документи.

Читайте також: У київському Арсеналі відкрився найбільший в Україні арт-форум

У Луганську дерево було його хобі. Щоб почати з нуля меблевий бізнес у столиці, закінчив курси при центрі зайнятості для переселенців. Інструмент позичили друзі, такі ж біженці. Земляки підтримують одне одного, як можуть.

Столиця не одразу прийняла родину. З двома дітьми і луганською пропискою Юрій довго не міг орендувати житло. Тепер він готовий залишитися у Києві назавжди.

Юлія

Юлія у Луганську працювала нянею та вчителем англійської. У Києві їй пропонували роботу шкільного вчителя та Юля обрала репетиторство, бо сама платить за житло і виховує сина-підлітка. Вона переїхала у Київ влітку. Вдома в учасниці Луганського майдану залишились батьки.

Жінка каже — зараз її часто впізнають у місті. Незнайомці цікавляться, як справи та запитують про Луганськ.

Додамо, що працює гаряча лінія психологічної допомоги переселенцям за телефоном 099 178 99 11.