В Україні запустили систему, яка блокує роботу 86% підприємців
Малий та середній бізнес майже півроку потерпає від новаторства податкової. Все через те, що запроваджена автоматична система для роботи з ПДВ працює криво і блокує роботу.
Уряд проблем не бачить, на відміну від 15 тисяч бізнесменів, що постраждали. До того ж вони скаржаться: податківці отримали новий привід вимагати гроші "за вирішення питання".
Читайте також: У Державній фіскальній службі проходять обшуки, – ЗМІ
Уже понад тиждень підприємство Євгена не працює. Чоловік 15 років виготовляє металопластикові вікна. Аж раптом податкова заблокували його накладні. Партнери, у яких купував матеріали, тепер не можуть отримати від нього платежі.
У Державній фіскальній службі за місцем реєстрації пояснити, що сталося, не могли, відповідь підприємець отримав аж у Києві.
Причина блокування – це невідповідність кодів продукції, які ми випускаємо, тієї продукції, яку ми закуповуємо. Нам пояснили, що якщо ми продаємо вікна, то ми повинні були їх купити, перш ніж продавати. Але оскільки ми виробники, то купуємо одну продукцію, її переробляємо і випускаємо абсолютно іншу, – зазначив директор підприємства Євген Карис.
І таких як Євген багато. По всій Україні заблокували 15 тисяч підприємств. Дала збій нова система автоматичного блокування ризикових податкових накладних, яку Міністерство фінансів запустило в липні. Мета була благородна – хотіли, аби податківці не могли втручатися у процес відшкодування ПДВ.
"Система блокування податкових накладних була передбачена, як засіб боротьби із фіктивщиками і схемщиками. Але все пішло не так ще на етапі розробки критеріїв", – прокоментувала співкоординатор руху БізнесHelp Оксана Згур'єва.
Система просто не розуміє: звідки підприємець взяв вікна, якщо купував лише скло і метал. Тож усіх виробників автоматично вважає шахраями. Євгену тепер лише залишається сподіватися, що через цей збій його партнери не розірвуть угоду.
"Щоб ви розуміли масштабність дій, на сьогодні 86% підприємств після оскарження отримують позитивні результати. Тобто, система в 86% випадків працює не так", – додала Згур'єва.
Детальніше про збій системи – дивіться у сюжеті.