У Києві відкрили історичну виставку "Воля України або смерть"
Нова виставка присвячена антибільшовицькому повстанському руху у 1919 – 1920 роках. Зокрема розповідається про Холодноярську республіку. П'ятнадцять інформаційних банерів вже традиційно розташовані на Майдані Незалежності біля Головпоштамту.
Банери нової історичної виставки будуть доступні для киян та гостей столиці до січня 2021 року. Про це повідомили в Українському інституті національної пам’яті.
Читайте також У Києві пограбували будинок іноземного дипломата
Метою виставки є вшанування захисників української незалежності з різних поколінь, а також розповісти правдиву історію, адже за часів СРСР ці події або замовчувались, або фальсифікувались.
Нові банери відкрили міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.
Тоді вигадували багато різних міфів про отаманщину, бандитизм. Наше завдання — показати дійсний стан справ. Ця виставка показує, як реагували українці на новели комуністів, на примусову працю, націоналізацію підприємств і сільського господарства, на продовольчу диктатуру та усілякі вибрики комунізму, проти якого виступали повстанці,
– наголосив Дробович.
Відкриття виставки "Воля України або смерть" / Фото Український інститут національної пам'яті
Антибільшовицький повстанський рух у 1919-1920 роках охопив майже всю територію України і був направлений проти репресивної політики "воєнного комунізму" більшовиків. Цей рух переріс із хаотичних виступів селян до повноцінного руху, який боровся за Незалежність України.Кожен українець має знати – захоплення України так званою "пролетарською диктатурою" здійснювалось антигуманними методами. Десятиліттями окупаційна влада замовчувала повстання проти червоних і комуністів. Повставали цілі повіти та навіть губернії, намагаючись відстояти свободу, іноді ціною власного життя,
– зазначив міністр Олександр Ткаченко.
Прапор повстанців Холодного Яру / Фото reibert.info
Що таке Холодноярська республіка?
Державне утворення 1919 – 1922 років на землях Української Народної Республіки, у Чигиринському повіті Київської губернії (нині Чигиринському районі Черкаської області), в районі лісового урочища Холодний Яр, зі столицею в селі Мельники.У часи СРСР ця історія України та її героїв замовчувалась або подавалася викривлено, через те, що, на думку багатьох дослідників, могла спричинити зростання небажаних з точки зору представників влади настроїв у суспільстві.
Ці події описує, зокрема, Василь Шкляр у історичному романі "Чорний ворон". Також вони відображені в кіноадаптації, де головну роль зіграв Тарас Цимбалюк. Продюсером стрічки виступив канал "1+1", який на той час очолював Олександр Ткаченко.