Як чиновницькі відмовки залишили родину з 11 людей на вулиці
Сім'я Щербаків із дев'ятьма дітьми понад 10 років не може отримати законного житла. Хоча родинам, у яких більше 5 дітей, держава позачергово гарантує квартиру чи будинок.
У сім'ї Щербак дев'ятеро дітей: найстаршій — 17, наймолодшим немає й 6 місяців. Хату винаймають, бо законними квадратними метрами держава їх так і не забезпечила.
Усе почалося ще 2005 року. Тоді Марії та Олександру Щербакам за місцем прописки у Фастівському районі запропонували житло. Але будівля була в аварійному стані.
Ми прийшли до голови сільської ради, аби спитати поради: що робити із тим, що нам дали. Вона сказала написати відмову і йти до фастівської адміністрації. Мовляв, можливо, щось у Фастові дадуть, бо чоловік мій — сирота,
— пояснила Марія Щербак.
Але нічого родині не дали. І з того часу більше 10 років сім'я "кочує" зйомними хатами. Зараз вони — у Васильківському районі. Олександр влаштувався працювати у Київський метрополітен.
Коли дітей побільшало, самотужки тягнути велике сімейство стало важко. Тоді родина знову звернулася до владних кабінетів. Там прохання Щербаків постійно відхиляли, посилаючись на їхню відмову у Фастові.
Але сталося диво: Васильківська райдержадміністрація знайшла для багатодітної родини житло. Воно виявилося обгорілим будинком без вікон і дверей.
Зрозуміло, що це житло у вкрай незадовільному стані, бо якби воно було нормальне, то у нього був би власник,
— намагався виправдатися заступник голови Васильківської РДА Євген Червенко.
Чиновник пояснив: житлового фонду в районі немає. У 2015 році жодна родина тут не отримала свої законні квадратні метри.
За допомогою журналісти зателефонували до міністра соціальної політики Павла Розенка. Той відрізав, що програм по будівництву житла для багатодітних у міністерстві немає, і кинув слухавку.
Попри фактично безнадійну ситуацію, батько рук не опускає і на собі "тягне" велику родину.
Може люди, в яких є повноваження, таки звернуть увагу на проблему і на прикладі цих відчайдушних батьків хоч якось зрушать ситуацію з місця.
Дивіться також: Чому мешканці київської "хрущівки" змушені шостий рік терпіти дірявий дах