Як ховатимуть померлих від COVID-19: ритуальним службам Києва дали розпорядження

28 березня 2020, 17:09
Читать новость на русском

Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує ніяких особливих правил для заховання померлих з COVID-19. Водночас оперативний штаб, який працює при Міністрестрві охорони здоров’я детально розглядав це питання та оцінював ризики, які в подальшому можуть виникнути при похованні. Наразі є розроблена певна інструкція.

Ритуальні служби в Києві вже проінформовані про деякі пункти з інструкції. Зокрема, про необхідні дезінфекційні та протиепідемічні заходи у разі підтвердження смерті людини від коронавірусу. Про це йдеться у розпорядженні № 4 керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації, що оприлюднене на сайті КМДА.

До теми Усіх померлих від пневмонії в Україні перевірятимуть на коронавірус

До відома ритуальних служб доведено розпорядження. Воно є обов’язковим тільки у разі смерті саме від коронавірусної хвороби, випадків чого у місті Києві наразі не зафіксовано,
– зазначив радник Київського міського голови, секретар Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Володимир Бондаренко.

Він також додав, що розпорядження передбачає низку дезінфекційних та протиепідемічних заходів. Про заборону проведення ритуальних заходів не йдеться.


Розпорядження КМДА, яке, зокрема, передали для виконання у ритуальні служби Києва

Раніше про розробку інструкції щодо поховання померлих від COVID-19 розповідав на брифінгу заступник глави МОЗ Віктор Ляшко.

Ця інструкція (щодо поховання померлих від коронавірусу – 24 канал) лягає у нормативно-правовий акт МОЗ, що чітко покаже всім, що робити під час поховання, аби не допустити інфікування. Найбільший ризик під час поховання мають ритуальні обряди, де є велике скупчення людей, прощальні поцілунки,
– наголосив він.

За словами Ляшка, це все є точками ризику, яких треба уникнути і яким треба запобігти. Тому, перш за все, МОЗ рекомендує зменшити час і кількість людей на похороні людини, що померла від коронавірусної хвороби.

"Існує велика ймовірність порушити вимоги карантину (під час похорону – 24 канал), коли заборонені ритуальні обряди й людей можуть притягнути до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності. Але, перш за все, – це ризик та загроза інфікування", – додав заступник очільника МОЗ.

Увага! У зв’язку із введенням карантину та запобіганню поширення COVID-19 в Україні, уряд тимчасово заборонив масові заходи за участю понад 10 осіб. Ця заборона, зокрема, стосується церковних служб та обрядів.


Які покарання передбачені за порушення карантину / Інфографіка 24 каналу