Як наживаються шахраї на шукачах квартир

7 жовтня 2015, 15:52
Читать новость на русском

Що тільки не вигадують шахраї заради легких грошей. Один з популярних варіантів — махінації з орендою житла.

Кореспондентка Телеканалу новин "24" Єлизавета Герасимюк стала жертвою таких шахраїв, щоправда, під об'єктивом камери. Все почалося з пошуку оренди квартири. Тут є де розвернутися шахраям, і одну з популярних схем журналістка сама перевірила.

Шукаючи квартиру через сайт оголошень, як і більшість людей, вона звернула увагу на найдешевший варіант — 2700 за однокімнатну квартиру у Києві. Телефонуючи на зазначений номер, пропонували приїхати в офіс агентства, за контактами власника житла. І там чекав сюрприз.

Представник центру зі свого телефону набирає власника квартири і дає слухавку журналістці. Домовились про огляд квартири. Але номер телефону і адресу зазначеної квартири не кажуть.

Заради того, щоб зв'язатися з власником і отримати його контакти, довелося заключити договір. На перший погляд все чесно, потрібно було оплатити 350 гривень за інформаційні послуги, далі дали ключ доступу до сайту, де розміщують всі оголошення.

Але поки чекала домовленого часу, Єлизавета подивилась, яку унікальну базу даних продали в агентстві. Сайт працює, та виявляється база, яку за словами представників агентства щодня оновлюють, наповнена старими оголошеннями або номерами з популярного сайту.

Тобто кореспондент заплатила 350 гривень за оголошення, які є у відкритому доступі. Остання надія — орендувати квартиру, про яку вона домовилася від початку. Єлизавета зателефонувала власнику, аби поїхати подивитись апартаменти. І тут ще один сюрприз — він взагалі відключив телефон.

За допомогою довелось звернутися до адвоката, аби повернути 350 гривень. Андрій Скринник вже стикався з подібною схемою і добре знає, як працюють такі шахраї. Тож порадив звертатися у міліцію. Поки журналістка розповідала поліцейським, у чому справа, виявилось, що ті й самі ледь не попались на такий же обман. Дівчина з агенства, яка надавала послуги, виявилась підкована.

Та побачила камеру і гроші таки повернула. Таких як Єлизавета — десятки, а то й сотні. Адвокати радять у таких випадках обов'язково звертатися до правоохоронних органів. Тоді більша ймовірність, що так звані агентства завершать свою шахрайську діяльність.