Як син українського емігранта підкорив медіаринок США

9 лютого 2016, 03:31
Читать новость на русском

За популярними серіалами "Теорія великого вибуху" та "Як я зустрів твою маму" стоїть надпотужний канал СBS, який заснував виходець із Києва — Вільям Пейлі.

Власник сигарного бізнесу Самюель Пейлі радів, що справи у нього йдуть чудово. Втім з кожним роком у Києві йому ставало все тісніше, тож одного дня він вирішив переїхати до Чикаго. І не прогадав — тут його сигарна компанія "La Palina" принесла мільйонні статки. Потрібно було більше рекламувати свою продукцію, тож 1928 року батько купує 16 маленьких радіостанцій.

Та у сина Вільяма було значно ширше бачення. До цього радіостанції були такою собі голосовою версією місцевих газет, нічого цікавого. Пейлі вирішив, що його мережа повинна налагодити зв’язки з рекламодавцями, а за виручені гроші розвивати розважальні продукти. Вони й принесли успіх.

У Пейлі було неймовірне відчуття, що саме сподобається слухачам. Коли наприкінці 30-х років ніхто й не думав організовувати новину службу, він наполіг на цьому. А незабаром у Європі розгорілася Друга світова, й американці буквально прикипіли до радіоприймачів.

З появою телебачення син українських емігрантів "розправив крила". Сам обирав ведучих: для деяких програм вродливих, для інших – не дуже, так щоб жіноча аудиторія не ревнувала своїх чоловіків.

Команда постійно експериментувала: дізнавшись про вбивство Кеннеді, СBS терміново перервало ефір – але ведучий вийшов у ефір не зі студії, а безпосередньо з редакції. Згодом це стане для новин звичною практикою.

Читайте також: Український альпініст став світовою легендою, підкоривши усі 14 вісьмитисячників

У 1950 році Пейлі знову втер носа всім телевізійникам країни. Саме СBS першими вийшли в кольорі. 1963-го року 14 з 15 кращих шоу у прайм-таймі належали їм. А у 1968-му компанія запустила нову програму – "60 хвилин". У наші дні шоу впевнено утримує титул найстаршої у світі – їй уже 48 років.

І тим не менше, рейтинги в неї шалені, а гостей не потрібно представляти. Пейлі був незмінним керівником СBS протягом 55 років. До речі, сигарна компанія, з якої все й почалось, досі існує. І на кожній сигарі досі красується портрет його матері, яка теж походила з Києва.

Довідка: Прайм-тайм — найактивніший час телеперегляду та радіопрослуховування за добу.