Як сміття роблять корисним на київському заводі
За рік в Україні викидають понад 300 мільйонів тонн сміття. З них переробляють не більше десяти відсотків. Решта потрапляє в землю, або ж просто лежить на вулиці.
Брудна купа просто зависла над Україною і загрожує екологічною катастрофою. Єдиний сміттєпереробний завод у столиці переробляє звичайне побутове сміття. Тут його перетворюють у корисну енергію, якою нагрівають воду та забезпечують теплом один із районів Києва.
Утім, повністю спалити сміття неможливо. Попри шалену температуру в котлах у понад тисячу градусів, лишаються відходи у вигляді шлаку. Через те, що сміття у нас здебільшого не сортують, у попелі знаходять навіть метал.
Зі спаленого сміття відбирають металобрухт. За місяць можна назбирати до 30 тонн металу. Через спалення сміття у повітря потрапляють шкідливі речовини. І хоча все в рамках закону, переробники намагаються модернізувати котли до європейського рівня.
Навіть якщо сортувати сміття, воно не завжди потраплятиме на заводи з переробки. Найчастіше через залишки продуктів в середині, наприклад у тих самих пляшках, їх просто закопують на полігонах. Аби відділяти органіку від неорганіки — необхідна спеціальна апаратура.
Читайте також: Екологічна катастрофа на Черкащині: люди б'ють на сполох
У столиці лише за рік продукують мільйон тонн побутового сміття. З них на переробку йде максимум чверть. Зараз Міністерство екології підготувало законопроект, який пропонує зробити більш жорсткі вимоги до переробки та утилізації сміття. Утім, коли документ потрапить до стін парламенту, у міністерстві прогнозувати не беруться.