Як спеціалісти знешкоджують вибухові пристрої
Через те що останні кілька років ситуація в країні неспокійна, роботи у спеціалістів-вибухотехніків додалося. Як саме знешкоджують вибухові пристрої – далі.
Навіть якщо раптово щось вибухне – робот витримає. Таких всього два у Києві і ще кілька в Україні. Керують ними дистанційно, немовби грають у відеогру.
До міліметра відточеними рухами – робот знаходить вибухівку і знищує її сильним струменем води.
Другий варіант – вибухівка більша. Таку на відкритій території знешкоджувати небезпечно. Тому ставлять контейнер. Потім роботом перекладають у нього вибуховий пристрій і під'єднують дріт.
Там, де робот працювати не може, за справу береться людина – експерт-вибухотехнік. Його одягають у спеціальний костюм.
Читайте також: У Донецьку прогриміло декілька вибухів. Є жертви
Якщо за півметра вибухне граната Ф-1 – костюм витримає. Він ще й розумний – 40 кілограмів броні в таку спеку можна легко провітрити одним натиском кнопки.
Ледве рухаючись, експерт має або перенести вибуховий пристрій на безпечну відстань або почепити на нього дріт, щоб підірвати на місці. 20 років тому на всю Україну вибухотехнічних підрозділів було лише 8. Зараз, коли їхня робота життєво необхідна, чимало таких працюють у зоні АТО. Шукають нездетоновані боєприпаси – зачищають звільнені території. Для цього навіть придбали 2 броньованих автомобілі "Шрек" і "Спартан". Але це мізер у масштабах всієї країни.
І на мирній території без роботи ці хлопці зараз не сидять. У кожному великому місті принаймні раз на день виїжджають на завдання. А в містах-мільйонниках: і частіше у Києві бувало по 10-12 викликів за добу.
До слова, авіаційну бомбу часів Другої світової війни знайшли будівельники під час проведення земляних робіт на території новобудови в Подільському районі.