З Україною в серці: хто став рушієм Революції Гідності

22 листопада 2016, 09:34
Читать новость на русском

В різні десятиліття і в різних країнах саме студенти були рушійною силою революцій. У тому числі в Україні.

Майже 100 років тому студенти боронили Київ від нападу червоногвардійців під Крутами. Вони голодували задля незалежності напередодні розвалу СРСР і виборювали чесні вибори й демократію у 2003 році. А три роки тому змінили хід історії під час Революції Гідності.

Із єдиним закликом – підписати Угоду про асоціацію – починалася Революція Гідності. Першими на мирну акцію вийшли народжені вільними українські студенти.

Перші дні Революції були сповнені романтизму, однак студенти швидко зрозуміли, що їх не чують. Домогтися підписання Угоди про Асоціацію стало справою їхнього життя.

Читайте також: "Відважні: наші герої": в Києві відкрили унікальну виставку історії українських революцій

Юні активісти вирішили створити чітку організаційну структуру та розробити план дій. Так народилася "Студентська координаційна рада". Штаб-квартира знаходилась на вулиці Михайлівська.

Студентів намагалися виключити з вишів. Екс-міністр освіти Дмитро Табачник поіменно знав кожного активіста. Але вони не здалися і таки добилися свого.

Ми забуваємо, що ми всі краплі в океані; що ми живемо в Україні і багато про неї говоримо й нарікаємо, але забуваємо, що Україна має жити в нас. Мені здається, це відчуття, яке тоді нас з'єднало. Відчуття гідності, відчуття рівності, відчуття єдності, – сказала активістка Євромайдану Софія Бориско.

Читайте також: Українські патріоти з зони АТО записали звернення до влади: Або виконуйте, або забирайтеся