Знесення МАФів у Києві: чи це законно і хто правий?

13 лютого 2018, 22:28
Читать новость на русском

У Києві продовжують боротися з МАФами. У вівторок, 13 лютого, комунальники розбирали кіоски у підземному переході на Майдані Незалежності. Договори з власниками розірвали ще торік. Однак, торговці припиняти роботу не квапилися. Більше того, вони продовжують наполягати, що правда на їхньому боці.

За словами в.о. директора комунального підприємства "Київблагоустрій" Андрія Андрєєва, підприємці мали ліцензію лише на 5 років. У 2017 році дія дозвільних документів закінчилась, і власники мали самостійно прибрати споруди.

Читайте також: У Києві музей зі старовинними експонатами затопило киплячою водою

"На жаль, попередні влади довели ситуацію з малими архітектурними формами до такого стану, що в 2014 році в місті Києві було більше, ніж 20 тисяч конструкцій, за різними підрахунками, і дозвільних документів на них не було", – зазначив Андрєєв.

Проте власники стверджують: податки сплачували, всі документи є.

У всіх були документи, всі платили "вхідні" суми за перший і останній місяць, все це зараз пропадає. Люди залишаються без роботи, без своїх торгових місць,
– прокоментував власник МАФу Антон.

Масово демонтовувати МАФи у столиці почали у 2016-ому. Тоді біля метро КПІ після сьомого попередження кіоски зносили бульдозерами, а у 2017-ому на Лісовій – тракторами. Наразі на демонтаж чекає майже дві тисячі павільйонів у всіх районах міста. Лідером за кількістю МАФів є Деснянський район. Там більш ніж півтисячі таких конструкцій. Усім, хто не встиг власноруч прибрати МАФи, допоможуть комунальники. А всі демонтовані конструкції відправлять на штраф-майданчик.