Ласкаво просимо до контейнерного міста
Саме так назвали свій комплекс будівель його автори. Розташований він у лондонському Іст-Енді, а збудований повністю зі старих вантажних контейнерів.
Кожен з них має балкон та великі ілюмінатори. Всередині трапляються не менш цікаві інтер’єри. У цьому комплексі розташовані як приватні помешкання, так і офіси. Ідея створення такого центру - водночас проста і геніальна.
"Контейнер - це прекрасна базова конструкція. Тут є все - підлога, стіни стеля. Ви просто купуєте його і розташовуєте, де вам хочеться", - каже архітектор Ерік Рейнолдьдс.
Ерік Рейнольдс будує приватні апартаменти ось уже 30 років. Задля зменшення витрат, він звернув увагу на альтернативні методи будівництва. Його радикальна ідея з використання вантажних контейнерів не лише дозволяє заощаджувати кошти, але й сприяє збереженню довкілля.
"Вони не потребують затрат енергії. Контейнери вже готові, перероблені, тож ми не докладаємось до збільшення парникових газів. Їх дуже швидко збирати. Ми збудували цей будинок лише за 15 днів. І звісно ж, вони дуже дешеві. А дехто ще й вважає, що вони просто круто виглядають", - каже архітектор Ерік Рейнолдьдс.
Компанія Еріка Рейнольдса почала будувати з контейнерів у 2000 році. Їхній перший проект - комплекс на березі Темзи, навпроти Куполу Тисячоліття. Матеріали були настільки дешевими, що покупці могли собі дозволити витратитися на ексклюзивне розташування. Художник Ян Фелтон має тут студію. Він стверджує, що контейнер стимулює його креативність.
Софі Акс'янту та Мет Севедж щойно закінчили коледж. Вони - одні з останніх новоселів у контейнерному місті. Софі займається дизайном сумок, а Мет - графікою. Вони лише починають власний бізнес.
"Тут справді комфортно та мило. Приміщення яскраве і світле. Для моєї роботи потрібно багато світла, великі вікна", - каже дизайнер Софі Акс'янту.
"Коли я вперше потрапив сюди, то подумав, що це буде дивно. Це ж просто металеві коробки, склеєні разом. Проте через 2 місяці звикаєш і вже сприймаєш це не як контейнер, а як звичайний будинок", - каже художник Мет Севедж.
Коув Парк - це ще одна колонія художників, зроблена з контейнерів. Алекс Ремсі переїхала сюди кілька місяців тому. На її думку, така індустріальна архітектура зовсім не конфліктує з природою.
"Часто саме життя у місті створює враження, що живеш у контейнері. А тут є ці прекрасні ілюмінатори, великі вікна через які можна милуватися краєвидом", - каже художниця Алекс Ремсі.
Конструкції з контейнерів можна безкінечно розбудовувати, а також легко розбирати та збирати у будь-де.
"Зараз ми будуємо у всьому світі. У нас є об’єкти в Нью-Йорку, Лас-Вегасі, в Італії, в Шотландії - і люди завжди приходять і питають: а ви можете збудувати мені будинок?" – каже архітектор Ерік Рейнолдьдс.
Незвичне поєднання прекрасного розташування та індустріальної естетики надає контейнерним комплексам особливого шарму. А ціна у 800 євро за метр квадратний навіть у престижному районі робить їх ще й доступними.