Лаврову 65: найяскравіші ляпи і "перли"
Глава МЗС Росії Сергій Лавров 21 березня святкує 65-річний ювілей. Ми вирішили відзначити цю дату згадкою про найбезглуздіші події, які сталися останнім часом в житті російського дипломата.
"Лавров і папуаси"
Взимку 2012-го року мережу підірвало відео візиту Лаврова на острів Фіджі. Туземці зустріли росіянина традиційною церемонією для найдорожчих гостей. Однак, глава МЗС Росії, схоже, добряче налякався.
Етикет? А що це?
У жовтні 2014-го Лавров першим простягнув руку для рукостискання королю Норвегії Гаральду V, що є грубим порушенням придворного протоколу.
Провал у Мюнхені
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час 51-ї Конференції безпеки у Мюнхені в лютому 2015-го продовжив гнути свою, зрозумілу лише Кремлю, лінію. Заяви глави російського МЗС не мали під собою ні фактичного, ні історичного, ні будь-якого іншого підґрунтя. Більше того — вони суперечать законам логіки та здоровому глузду. Журналісти навіть зробили півторахвилинний ролик з його промови, який об'єднав усі його казуси.
Підбірку "найсмачніших" безглуздих висловлювань Лаврова у Мюнхені також можна знайти за посиланням.
Незнання англійської
Колишній глава МЗС Швеції Карл Більдт вказав російському колезі на незнання елементарних основ англійської мови. Справа в тому, що Лавров назвав главу австралійського МЗС Джулію Бішоп "він".
Сором за земляка
Відомий російський коментатор Олексій Андронов у Twitter гостро відгукнувся про міністра закордонних справ Росії.
Де та "Новоросія"?
Міністерство закордонних справ України сатирично відповіло Лаврову на повідомлення про так звану "Новоросію". Українські дипломати посилалися на Вікіпедію.
Чого боїться Лавров
Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що світова спільнота має зробити все, щоб не допустити появи в Європі "нових бандер і шухевичів", зокрема і в Україні. Про це він сказав з нагоди 70-річчя звільнення Червоною армією норвезьких північних територій.
У день 70-річчя визволення півночі Норвегії від фашистських загарбників ми не могли не торкнутися проблеми відродження неонацистських тенденцій в Європі, в тому числі в Україні. Ми відчули настрій наших норвезьких друзів, щоб не допускати будь-яких радикальних тенденцій, неонацистських тенденцій в Європі. Ми переконані в тому, що необхідно робити все, щоб не допустити появи нових бандер, шухевичів і квіслінгів,
— сказав Лавров.
До слова, главі МЗС Росії навіть у сюжетах Еuronews ввижаються українські "бійці-неонацисти".
Ці складні стосунки з Заходом...
У жовтні 2014-го Міністр закордонних справ РФ заявив, що Росія потрапила під санкції через "власну точку зору", начебто Україна розсварила Росію із Заходом.
А вже через місяць російський дипломат каже, що задовго до конфлікту в Україні, відносини Росії з західними державами були не найкращими.
"Задовго до української кризи висіло в повітрі відчуття, що наші відносини із Заходом наближаються до моменту істини. Відкладати до нескінченності проблеми на потім не виходить", — сказав Лавров.
Про "братній" народ
Глава МЗС РФ Сергій Лавров переконаний, що Росія "не втратила" Україну.
Неможливо Росії та Україні "розлучитися", ми пов'язані століттями історії,
— заявив Лавров.
Карикатура Юрія Журавля
Однак з іншого боку дипломат не хоче, щоб українська жага до свободи й демократії проникала в російські маси. Тож він закликав землян "переламати застосовуваний у різних регіонах світу негативний тренд з експорту демократії і зміни режимів". Тільки-от почув його хіба що... Кім Чен Ин.
Ой, проговорився
У січні 2015-го Лавров видав усю суть російської агресії. Незважаючи на те, що Лавров під час усієї прес-конференції дотримувався "генеральної лінії партії", все ж він у кількох фразах несподівано назвав речі своїми іменами.
Президент Путін неодноразово говорив, що там ніякої зброї, крім радянської і російської, не було і немає,
— сказав Лавров на 1:10 хвилині відео.
"Вони кажуть, що терористи самі себе обстрілюють (замість звичних "ополченців" — "24")", — заявив він на 2:01 хвилині.
Зі свого боку сайт "24" бажає російському дипломату швидкого виходу на пенсію.