Лебедина пісня Обами: про що сказав американський Президент в останньому посланні
Американський Президент Барак Обама востаннє звернувся до Сенату та Палати представників США в якості президента з промовою "Про стан держави". Про що він говорив, яку частку промови присвятив Україні і війні на Донбасі? Читайте далі.
Нова економіка
Економіка змінюється і ці зміни розпочалися задовго до Великої рецесії 2008-2010 років і продовжуються далі. Економічні реалії американський президент назвав "новою економікою". Певні її тенденції виглядають дуже негативними.
Зокрема, Обама констатує, що більшість доходів компаній належить самій "верхівці". А глобалізація людських ресурсів дозволяє корпораціям шукати співробітників у будь-якому куточку світу. У результаті компанії дедалі менше проявляють лояльності до своїх співробітників.
Подібні тенденції тиснуть на людей, навіть якщо вони мають хорошу роботу. В умовах зростання економіки, людям важче позбуватися бідності.
Президент США також говорить про потребу в безкоштовній освіті в коледжах. Як відомо, вища освіта у США є платною, а стипендії отримують невеликий відсоток молоді.
Про військову міць
Чи не вперше американський Президент прямо сказав, що Сполучені Штати Америки є найбільш потужною країною на Землі.
Ми витрачаємо більше на наших військових, ніж вісім найпотужніших країн разом узятих. Наші війська є кращими в світовій історії. Жоден народ не сміє напасти на нас або наших союзників, тому що вони знають, що це шлях до загибелі,
— сказав він.
Обама наголосив, що сучасна міжнародна система безпеки, побудована після Другої світової війни, намагається йти в ногу з цією новою реальностю.
Про Україну
Після слів Обами, що "Росія вкладає ресурси, щоб підтримати Україну і Сирію", багато західних експертів розкритикували це висловлювання американського президента. Однак українські політики спокійно сприйняли цю заяву і наголосили, що слід дивитись на послідовну політику Білого Дому щодо України, а не обмовки Обами.
Також Обама зазначив, що Україна попри потугу Москви вислизає з її орбіти.
Коли ми допомагаємо Україні захистити свою демократію, це зміцнює міжнародний порядок,
— сказав Обама.
Поряд з цією заявою, яка вселяє надію, що США будуть і надалі підтримувати Україну, Обама сказав наступне: ми не можемо брати на себе відновлення країн, які самі скочуються у кризу. Це урок В'єтнаму, Іраку — ми повинні винести його зараз.
Таким чином, Обама міг розчарувати частину українців, які вважали, що США прямо зацікавлені у реформуванні України.
Також очільник Білого Дому заявив, що це новий підхід до конфліктів, який застосовують у США, його прикладом є війна у Сирії та ядерна програма Ірану.
Ось, чому ми створили глобальну коаліцію, де санкціями і принципами дипломатії змогли запобігти створенню Іраном ядерної зброї і світ уникнув ще однієї війни,
— сказав Обама.
Лідерство
Барак Обама запевнив, що американське лідерство у 21-му столітті — це не спосіб ігнорувати решту світу чи займатися відновленням незалежності країн, які розвалюються.
Лідерство означає мудре застосування військової сили, і згуртування світу.
Інша фраза американського Президента ніби висловлена спеціально для української влади, згадуючи військові радари, зброю та гроші, якими США підтримують Україну — наша допомога — це означає благодійність, це частина нашої національної безпеки.
Коли ми допомагаємо Україні захистити свою демократію, це зміцнює міжнародний порядок, від якого ми теж залежимо,
— сказав американський президент.