Легалізовувати цифрове середовище в Україні доведеться поступово
Формування легального контент-середовища в Україні має відбуватися поступово і за умов успішного діалогу виробників контенту з інтернет-ресурсами, заявив представник інтернет-порталу Юріс Пісковий.
І медіа-майданчики українського Інтернету починають налагоджувати такий діалог з організаціями, які захищають контент, з одного боку, а з іншого - з самими правовласниками.
“По-перше, Інтернет-ресурс дозволяє усунути високу вартість, яка виникає в роздріб. І таким чином безпосередньо виробник продукту на пряму спілкується з споживачем. Тобто ми переконані в тому, що перебороти піратство можна тільки шляхом збільшення продуктів за ціну, яку диктує виробник цього продукту”, - каже представник порталу EX.ua Юріс Пісковий.
За словами Піскового, адміністрація інтернет-ресурсу розробила кілька моделей співпраці з власниками авторського права. Так наприклад, правовласники, представлені у каталозі, можуть співпрацювати з ресурсом як напряму, так і через продюсерів, через яких можуть самі регулювати, що і в якій якості увійде до каталогів порталу. Утім, власники медіапродукту самі починають усвідомлювати переваги співпраці.
“Ми три роки судилися з відомим піратським ресурсом МРЗ.ua. Але в результаті ми розуміємо, що ресурс був перенесений на іншу юридичну особу, відповідальності практично ніякої немає, рахунки пусті. Краще було б домовитися, коли б було бажання в власників цього ресурсу”, - каже керівник музичного видавництва “Чесна музика” Вадим Коктиш.
Вже до кінця поточного року представники інтернет-ресурсів мають намір перейти на укладення угод з правовласниками. Запуск легального цифрового середовища заплановано на другу половину року.