Найстрашніший день у році: коли святкують Геловін в Україні
Наприкінці жовтня весь світ відзначає найстрашніше свято в році – Геловін. Люди переодягаються у тематичні костюми та прикрашають свої будинки святковими декораціями.
Водночас в Європі та США існують власні традиції проведення Геловіну, тоді як в Україні – свої. Про те, коли відзначають наймоторошніше свято в році – розповість LifeStyle24.
Не пропустіть Страшно щасливого Геловіну: тематичні картинки-привітання з наймістичнішим святом
Коли Геловін в Україні
Це свято має досить давню історію і бере початок від племен кельтів, які жили на території Західної, Східної та Центральної Європи. Для народів рік стартував 1 листопада, бо саме тоді нібито відкривалися ворота між світом мертвих і живих. До того ж кельти були впевнені, що в цей день можна зустріти злих духів на вулицях. Тому племена активно запалювали багаття та прикрашали будинки людськими черепами, щоб налякати нечисту силу й привабити лише позитив у життя.
Традиційно свято Геловіну припадає на ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Що цікаво, далеко не всі українці підтримують ідею святкування цього дня. Водночас громадяни мають альтернативу – Велесову ніч, що відзначається у ніч на 1 листопада.
Як святкують Геловін в Україні
В Україні люди досить по-різному ставляться до ідеї святкування Геловіну. Так, частина громадян вважає це свято сатаністським, тоді як інша – не бажає його відзначати через власні переконання. 31 жовтня українці вшановують пам'ять померлих родичів, йдуть до церкви та запалюють свічки в храмах. Після цього люди вирушають додому та влаштовують поминальні обіди у сімейному колі, де згадують лише хороше про покійних.
Втім, все ж деякі українці захоплюються європейськими та американськими традиціями Геловіну, тому не відмовляються від його святкування. Здебільшого такі люди прикрашають свої оселі різними тематичними декораціями, зокрема павутинням, черепами, свічками та листям. Хтось навіть готує страви у формі привидів, відьом, скелетів та інших моторошних персонажів.
Ба більше, українці вирізають гарбузи, а всередину них ставлять свічки або ліхтарики. Згодом люди перевтілюються в лякливі образи, роблять святковий макіяж і йдуть до інших будинків, щоб поділитися солодощами.