Які квіти варто нести на кладовище: живі чи штучні
Джерело:
Православна церква України1 листопада, у п'ятницю, католики відзначають День усіх святих. Це свято вшановує пам'ять євангелістів, мучеників та звичайних християн, які загинули через відданість Ісусу.
У цей день заведено йти на цвинтар, ставити свічки за упокій померлих та класти квіти на могили. Втім, досі деякі віряни не знають, які рослини варто принести – живі чи штучні. Про це детальніше – розповість LifeStyle24.
Не пропустіть Сьогодні – День усіх святих: чому не можна відчиняти вікна та двері
Які квіти треба нести на кладовище
У церковні свята українці вшановують пам'ять своїх рідних та несуть на їхні могили штучні квіти, не задумуючись про небезпеку, яку уособлює пластик. Православна церква України вже протягом тривалого часу закликає вірян не залишати на цвинтарі несправжні рослини. Річ у тім, що після спалювання пластикових квітів і вінків виділяється велика кількість токсичних речовин, розкладання яких у ґрунті триває впродовж сотень років.
Священники ПЦУ наголошують, що штучні рослини шкодять природі, яку створив Бог. Водночас пластикові квіти не мають нічого спільного з християнською вірою і не допоможуть душі померлого знайти спокій. Люди зазвичай обирають штучні рослини, бо ті довго зберігаються. Однак вічною повинна бути пам'ять про покійників, тому висловлювати повагу до них варто не пластиковими квітами й вінками, а молитвою.
Варто пам'ятати, що пластикове сміття – це, перш за все, шкода для природного довкілля, створеного Богом, та велика небезпека для здоров'я і життя людей. Душі наших померлих близьких не потребують матеріальних нагород. Найкращим виявом пам'яті та любові до рідних будуть ваші відкриті серця та щира молитва за упокій душі,
– наголошують священники Православної церкви України.
Що відомо про День усіх святих
Це свято має давнє язичницьке коріння. Племена кельтів відзначали переддень Нового року – "Самайн", який водночас означав перехід з літньої на зимову пору та закінчення зборів урожаю. Тоді кельти влаштовували мовчазну вечерю, під час якої вшановували пам'ять померлих родичів і згадували лише хороше про них. Після прийняття християнства "Самайн" перейменували в День усіх святих.
У свято церква згадує усіх святих, серед яких відлюдники, євангелісти, сподвижники й звичайні християни, які загинули за свою віру. День всіх святих має найвищий ранг у католицькій церкві – торжества, тому віряни обов'язково відвідують месу.