Liquavista виготовляє дисплеї за технологією електрозмочування

7 червня 2010, 17:45

Невдовзі пряме сонце не заважатиме користуватися ноутбуком чи мобільним телефоном. Нідерландська компанія Liquavista розробила новий метод виготовлення рідкокристалічних дисплеїв.

Він поєднує принцип електрозмочування та сучасну техніку виробництва екранів.

Йохан Феєнстра (технічний директор, засновник компанії Liquavista): “Технологія електрозмочування дозволяє рухати рідиною за допомогою електрики. Можна перемістити краплину води з точки А в точку Б, причому контрольовано та дуже швидко”.

Принцип електрозмочування простий: краплина масляної фарби знаходиться у мікроскопічній заповненій водою капсулі. Якщо пропустити струм через стиснену каплю, вона розшириться і заповнить весь простір. У зворотному випадку - навпаки, стане практично невидимою. Розробники запевняють, ця технологія дозволяє утворити будь-яку комбінацію кольорів за кілька мілісекунд, а виготовлені з її використанням дисплеї будуть чіткішими, яскравішими та контрастнішими.

Перший продукт компанії - екрани LiquavistaBright для електронних рідерів та мобільних телефонів. Вони покращать та пришвидшать інтерфейс цих пристроїв. Зокрема, дисплеї відображатимуть до 60 кадрів у секунду, а сторінку можна буде прокручувати більш плавно.

Курт Петерсдорфф (комерційний директор компанії Liquavista): “Якщо ми обладнаємо iPad дисплеєм Liquavista, то він отримає наступні переваги. По-перше, буде легше читати протягом довгого часу; можна буде користуватись планшеткою під прямим сонцем - чіткість не погіршиться; і, зрештою, такому екрану потрібно менше енергії, тому можна встановити легшу батарею і вона працюватиме стільки ж часу”.

Розробники запевняють - LiquavistaBright споживає втричі менше енергії, аніж сучасні рідкокристалічні дисплеї. Справа в тому, що природне освітлення віддзеркалюється від масляних фільтрів і в такий спосіб підсвічує екран. Зрозуміло, для використання у темних приміщеннях він має власну підсвітку. Щоправда, є у цих дисплеїв і недолік - наразі не вдалося досягти такої ж насиченості кольорів, яку мають звичайні LCD.

Liquavista не розголошує нюансів виробництва новітніх екранів. Втім, голландці повідомили - воно не дуже відрізняється від виготовлення стандартних рідкокристалічних дисплеїв. А це означає, що новинки мають порівняно невисоку собівартість.

Йохан Феєнстра (технічний директор, засновник компанії Liquavista): “Одна з головних переваг цієї технології - виробнича інфраструктура. Вона така ж, як у звичайних рідкокристалічних екранах. Ми плануємо налагодити масове виробництво у Азії. Наші дисплеї виготовлятимуть на тих же виробничих лініях, що й звичайні LCD”.

Компанія сподівається, що перші електронні рідери з їхніми дисплеями надійдуть до продажу вже наступного року.