Луцький замок потрапив у фаворити всеукраїнського конкурсу "7 чудес України"

30 червня 2010, 08:47

Цю пам’ятку архітектури і культури XV століття ще називають Любартовим — за ім’ям литовського князя, який одружившись з князівною Бушею 1340 році, отримав у якості посагу Волинь.

“Луцька фортеця — один із фаворитів третього етапу конкурсу “7 чудес України”. Річ в тім, що 3 вежі так званого палацу Любарта збереглися до сьогодні майже в ідеальному стані,а в середині колишнього дитинця налаштована сучасна інфраструктура”, — розповідає журналіст Ольга Кучер.

Під час реконструкції замку 33 роки тому, під ним знайшли фундамент собору Івана Богослова. Побудований за князя Любарта, в період панування Польщі, православний собор зруйнували католики.

“Луцький замок і Луцьк є не просто симпатичним архітектурним об’єктом, що це цікава фортифікаційна споруда, а що це виразний об’єкт української історії і культури, виразний український об’єкт, більше того, не просто український, а європейський об’єкт”, — переконаний віце-спікер Верховної Ради України Микола Томенко.

1429 року до Луцька з’їхалися монархи на коронування Вітовта. Історики припускають, що саме на цьому святі вперше озвучили ідею об’єднаної євроспільноти. Щоправда, достеменно з того часу відомо тільки розкішне меню.

“800 бочок вина, 400 бочок меду, тисячі кабанів, лосів, тобто це цифри вражаючі”, — зазначив директор історико-культурного заповідника "Старий Луцьк" Тарас Рабан.

До слова, замок Любарта — єдина з українських фортець, яку бачив кожен, хто тримав у руці купюру в 200 гривень. На звороті банкноти зображена 28-метрова в’їзна башта замку.