Декомунізація на Львівщині: чому не всі з нею погоджуються

24 серпня 2015, 11:13
Читать новость на русском

На Львівщині під декомунізацію підпадають два села — Андріївка та Максимівка. Звуться вони так на честь НКВДистів. Та не усі селяни за перейменування.

Селу Андріївка, що на Львівщині, півтисячі років. Тож і назв за свою історію воно носило чимало. Раніше називалось Мармузовичі, далі в честь графа — Ферлеївка. Та з приходом так званих "освободителей" усе змінилось. На плебанії поселились НКВДисти, які організовували полювання за упівцями. Наводити комуністичні порядки прислали ідеолога Андрєєва. Тож невдовзі комуністи перейменували село на Андріївку. Та з роками назва набула нового значення. Якщо раніше вона нагадувала людям про комунізм, то тепер — про святого. Тож селяни й чути про декомунізацію не хочуть.

Село Максимівка зветься так теж на честь НКВДиста. Жителі з назвою села миритись не хочуть. Старші люди згадують, як у селі почала порядкувати радянська влада. Повстанців розстрілювали, а неугодних вивозили до Сибіру. Саме НКВДист Максімов вивозив людей на Сибір. Тож кара не забарилась: упівці, які ховались у горах, підстерегли його.

Мешканці Максимівки уже кільканадцять років хочуть перейменування. У 2008-му Львівська обласна рада звернулась до Верховної Ради, аби повернути історичну назву — Лібухова.

Загалом, в Україні до грудня мають змінити назви майже 900 міст та сіл. Найбільше радянських топонімів — у східній Україні. Без комуністичної та нацистської символіки лише Івано-Франківська область.