Долю 22 червня у Львові вирішуватиме суд
Як і напередодні 9 травня, міська влада звернулася до Феміди із тим, щоб заборонити політичні заходи у річницю початку Великої Вітчизняної війни.
Чиновники побоюються, як би ці акції не переросли у масові сутички, як це було на 9 травня.
"В нас є відповідний лист від міліції стосовно звернення до суду і ми не можемо таких речей ігнорувати. Якщо міліція вважає, що є підстави говорити про порушення громадського порядку, то виконавчий комітет від такого свого обов’язку ухилитися не може", - каже начальник юридичного управління міста Гелена Пайонкевич.
А поки суд визначається із датою розгляду справи, міліція викликала правих і лівих на виховну годину. Втім, мирної бесіди не вийшло.
Втім, міліцію найбільше хвилює приїзд до міста чужих.
"Проводиться певна робота, серйозна робота на моєму рівні, на рівні заступників, щоб у Львів не приїжджали жодним чином непрошені гості", - каже начальник міліції області Богдан Щур.
Заявок на проведення акцій поки подали лише дві: львівська "Сокіл" та одеські "Євреї проти антисемітизму" і "Євреї проти Гурвіца".
"Я не чув про такі організації, ні "Євреї проти Гурвіца", ні "Євреї проти антисемітизму". Ну, знову таки - я не чув такі організації, таких організацій немає. Сама ідея як би спровокувати якимсь чином ситуацію - я не думаю, що це розумно", - каже помічник головного рабина України Давид Мільман.
Не більше ніж провокаторами назвали ці так звані "єврейські" організації і в "Українському єврейському комітеті". Її президент Олександр Фельдман закликав усі легітимні єврейські організації публічно засудити схожі політичні спекуляції, а 22 червня відзначити молитвою в пам’ять про жертв фашизму.
"Схожі провокаційні акції не мають нічого спільного ні з єврейською спільнотою, ні з боротьбою з антисемітизмом та фашизмом, ні з вшануванням пам’яті жертв Великої Вітчизняної війни. Це - груба спроба дискредитувати єврейську спільноту України, втягнути Україну в черговий скандал", - каже президент "Українського єврейського комітету" Олександр Фельдман.
Нагадаємо, 22 червня антифашистський мітинг у Львові збирали ще й комуністи. Водночас "свободівці" планували вийти на вулиці, аби осудити злочини радянського режиму. Також у цей день до столиці Галичини мали намір приїхати політики зі Сходу України та Росії.