Львів хочуть оголосити зоною надзвичайної екологічної ситуації

12 червня 2017, 20:29
Читать новость на русском

Відповідний документ міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вже направила в Кабінет Міністрів, РНБО та Президенту України. Станом на сьогодні у місті – 7 тисяч тонн невивезених відходів.

Рік тому, після підпалу Грибовицького полігону та загибелі рятувальників – звалище закрили. Керівникам міст і районів, які мають полігони – з Києва прозоро натякнули – сміття зі Львова не приймати.

Урочисто підписані меморандуми і декларації про допомогу місту у сміттєвій кризі залишилися на папері. Компанії, які мали контракти на вивезення сміття – згортають свою діяльність. Їх ловить поліція на дорогах, а тепер вже й у офісах.

8 червня, відбувся 4 обшук поліції, і практично обшук проводився з 12 до 18 години, таким чином теж блокується робота підприємства,
– розповів директор компанії "Аве" Юрій Грибан.

На рахунку цієї компанії – 230 неприбраних майданчиків, а це 3 тисячі тонн відходів. Така ж ситуація і в решти перевізників.

У поліції заяви про тиск не коментують. Міський голова Львова Андрій Садовий переконаний – вирішити сміттєву проблему можна за один день. Але є команда вищого політичного керівництва країни покарати його як лідера "Самопомочі" за блокаду Донбасу та провалені зміни до Конституції.

Вони заганяють Львів в тупик, як по іншому це можна назвати? Я не маю жодного підпорядкованого полігону. Ця проблема є штучною, вона вирішується за один день,
– заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Туристичну перлину країни у розпал сезону штовхають до надзвичайного стану. Це означає – закриття освітніх закладів, ресторанів та кафе. Але поки ситуація у місті не вийшла за межі епідеміологічного порогу.

Читайте також: Державні посадовці, які обіцяли місту допомогу, обманули львів'ян, – Андрій Садовий