Львівщина: з настанням холоду частішають трагічні випадки отруєння газом

20 жовтня 2011, 09:18
Читать новость на русском

Рятувальники попереджають - чадний газ доволі підступний, адже він не має запаху та кольору.

Перші симптоми - слабкість, головний біль, запаморочення, нудота. Відчули таке - негайно покидайте приміщення.

“В першу чергу треба відкрити вікна двері та вийти на свіже повітря, а після того викликати швидку допомогу. Бо важкість отруєння часто залежить не від концентрації, а від експозиції, часу перебування хворого у тій атмосфері де є С02”, - каже лікар-токсиколог Ігор Маковецький.

Власникам індивідуального опалення рятувальники наполегливо радять встановлювати сигналізатори загазованості. Саме ці пристрої сповіщають про надмірну концентрацію чадного газу у будинку. Варто подбати і про циркуляцію повітря у помешканнях. До речі, пластикові вікна суттєво перешкоджають доступу свіжого повітря.

“Обов’язково пропонуємо в таких вікнах встановлювати провітрювачі, щоб було поступлення повітря. Двері мають бути з підрізами. І особливо щоб ті прилади які не облаштовані автоматикою не можна їх залишати без нагляду”, - каже начальник виробничо-технічного відділу ПАТ "Львівгаз" Ярослав Кузь.

З пічним опаленням - ще складніше. Днями через отруєння чадним газом на Львівщині загинуло 3 людей. І все через неправильну експлуатацію.

“Так, в сільській місцевості отруєння чадним газом може виникнути через несправність пічного опалення. В пічному опаленні можуть бути тріщини, розгерметизація, внаслідок чого чадний газ може виходити в приміщення і тому виникає отруєння чадним газом”, - каже інспектор центру пропаганди ГУ МНСУ Ігор Курус.

Аби уникнути трагічних випадків, фахівці радять перед опалювальним сезоном ретельно перевірити справність газових приладів, а також прочистити димові та вентиляційні канали.