На Львівщині 27 амбулаторій отримали сучасне телемедичне обладнання: фото
Ще 27 амбулаторій на Львівщині 28 січня отримали телемедичне обладнання. Воно допоможе лікарям якісно обстежувати пацієнтів при виїзді у села, де немає лікарень. Загалом на купівлю 254 комплектів медичних приладів витратили 25 мільйонів гривень.
Джерело: Львівська облдержадміністрація
Медичні прилади отримали амбулаторії Пустомитівського, Перемишлянського, Золочівського, Миколаївського, Жовківського, Городоцького й Камянка-Бузького районів. Заступники голови Львівської ОДА Юрій Бучко та Іван Собко передали комплекти медикам 28 січня.
Цікаво Побудують вітроелектростанцію за 72 мільйони євро: турки інвестують у новий проєкт на Львівщині
Що саме отримали амбулаторії Львівщини
Бучко розповів, що на закупівлю 254 комплектів медичних приладів Львівщина отримала 25 мільйонів гривень субвенції. Співфінансування з місцевих бюджетів становило 10%. Це дало можливість кожній амбулаторії області отримати якісне телемедичне обладнання.
"Державні кошти ми освоїли у 100% розмірі. У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів зекономили майже 980 тисяч гривень”, – додав Бучко.
У комплекти, які передали амбулаторіям Львівщини, увійшли:
- портативний ЕКГ;
- вимірювач артеріального тиску;
- пульсоксиметр;
- спірометр;
- безконтактний термометр;
- дерматоскоп;
- цифрова оглядова камера;
- планшет для зберігання та передачі даних.
Дивіться фото, яке обладнання отримали амбулаторії Львівщини / Фото ЛОДА
Чому ЛОДА закупила телемедичне обладнання для амбулаторій
Заступниця директора департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Шурпяк розповіла, що такі комплекти медобладнання необхідні для якісного лікування пацієнтів у місцевостях, де немає амбулаторії.
Коли лікар приїжджає до пацієнта додому на виклик у місцевість, де немає амбулаторії, то за допомогою цього комплекту він може провести різні обстеження – перевірити серцево-судинну систему, виміряти тиск, температуру тіла та здійснити дерматоскопію,
– зазначила Шурпяк
До прикладу, усі дані, які лікар отримує з дерматоскопа, відображаються на екрані портативного комп'ютера. Після цього медик може зробити свої первинні висновки, а у разі необхідності скерувати результати дослідження вузькопрофільному фахівцю.
За словами заступника голови ЛОДА Івана Собко, користуватись цими приладами зовсім не складно. Проте сімейні лікарі все ж проводитимуть навчання для фельдшерів сільських амбулаторій.