У Львові тимчасово припинили приймати документи на отримання візи в Польщу
Джерело:
Сайт Республіки ПольщаУ Львові з 13 січня тимчасово припинили приймати документи на отримання польської візи. Це пов'язано з неможливістю оплатити послуги візового центру у Львівському консульському окрузі.
Також за послуги центру не можна заплатити в Івано-Франківську та Ужгороді. За інформацією польських ЗМІ, консульство вичерпало візовий ліміт на наступні 2 місяці.
Цікаво Обдурили понад сотню українців: у Польщі викрили агенцію з працевлаштування
Документи на візу в Польщу тимчасово не приймають
З 13 січня у Львівському консульскому окрузі тимчасово зупинили можливість оплати за послуги візового центру. Тобто у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді наразі не можна подати документи на виготовлення візи в Польщу. Візові анкети українців, які здійснили оплату перед 13 січням, приймуть за умовами, які діяли до цього часу.
Інформація про відновлення можливості подачі документів у пунктах прийому візових анкет буде подана в окремому повідомленні,
– мовиться на офіційному сайті Республіки Польщі.
Людям, які хочуть подати документи для отримання польської візи, потрібно зареєструвати візовий формуляр в системі e-konsulat. Запис став доступним з 14 січня.
Польське консульство вичерпало візовий ліміт на 2 місяці
З власних джерел польського видання money.pl відомо, що українці можуть мати проблеми з отриманням робочої візи через затримку тендерного процесу щодо постачальника візових послуг. Тому у візових центрах ввели обмеження на обробку заявок.
Наразі отримати робочу візу у Львові неможливо. Така ситуація може затягнутися до 2 місяців. У 2021 році закінчився договір з нинішнім постачальником послуг VFS Global. З 20 листопада продовжити їх надавати повинен був переможець тендеру, який триває й досі. Рішення повинні були ухвалити в кінці минулого року.
Ще восени польські експерти зазначали, що в Україні ймовірні проблеми з безперебійною видачею віз, адже тендерна процедура могла сприяти завантаженню консульств. Заявок було так багато, що польські представництва не могли впоратися з ними самотужки.
Журналісти звернулися за коментарем щодо цієї ситуації до Міністерства закордонних справ Польщі, польського консульства у Львові та посольства у Києві. Однак там поки відмовилися надавати будь-яку інформацію.