Марші рівності і гей-паради: як це робили в Україні

12 червня 2016, 09:15
Читать новость на русском

12 травня у Києві планують провести Марш рівності. Довкола нього вже прозвучала не одна гучна заява. Пригадаємо, як проводили подібні акції раніше, бо історія публічних акцій ЛГБТ-спільноти в Україні коротка, але насичена.

Уперше в Україні марш за права секс-меншин було заплановано на травень 2012 року. Але тоді він не відбувся через загрозу сутичок із противниками акції. Amnesty International порадила організаторам маршу скасувати ходу.

Марш рівності-2013 відбувся на День Києва, 25 травня. Був він зовсім не масовим — всього кілька десятків учасників. І тривала ця акція не довго — менше години. Але правоохоронці навіть затримали біля десятка людей, які спробували завадити проведенню Маршу.

У 2014-му Марш рівності не відбувся. Міліція тоді не спромоглася забезпечити порядок. Натомість у липні 2014 року близько 35 представників і представниць української ЛГБТ-спільноти провели Веселковий флешмоб біля арки Дружби народів в центрі Києва.

У 2015-му році Марш рівності відбувся 6 червня в столиці на Оболонській набережній. Участь у ході взяли близько 250 осіб, за порядком слідкували кількасот правоохоронців. Але не обійшлось без провокацій: представники націоналістичних організацій кидали в учасників ходи димові шашки та петарди, розприскували сльозогінний газ. "Дякуючи" чому було поранено 9 співробітників МВС, постраждали також до 10 учасників акції.

19 березня цього року у Львові "ефектно" зірвали "Фестиваль Рівності": з евакуацією і замінуванням. Спершу кілька десятків невідомих молодиків заблокували учасників заходу у готелі . Потім була інформація про замінування будівлі. Під час евакуації агресивні "спортивні" чоловіки кидали каміння і петарди в учасників фестивалю. Цікаво, що поліція тих молодиків так і не затримала.

Читайте також: Марш рівності-2016: як це буде