Найвеличніші споруди королівського Львова: ви маєте їх побачити
Львів — місто королівської величі. Фактично з моменту заснування 1256 року і аж до 1772-го, тобто більш, ніж півтисячоліття, ним правили королі.
У пошуку аристократичного духу можна сміливо йти на звук дзвонів на ратуші, адже вони — серце Львова. До речі, раніше у львів’ян була прикмета: побачиш біля ратуші бочки з пивом – значить місто готується приймати делегацію королів та імператорів.
Картина, якою милувалися королі, абсолютно не змінилася — на площі Ринок ті ж кольорові 45 будиночків. Ще навіть у середньовіччі кожен з них мав свій колір.
Без особистого дозволу короля не обходилось будівництво жодної культової споруди: університет, єзуїтська колегія. І саме він надав привілей італійському купцю облаштувати у будинку на Площі Ринок королівську пошту. Тож щосуботи тут збирались заможні львів’яни, аби отримати чи надіслати листи в Європу.
Поруч знаходилась Королівська кам’яниця. Володів нею родич самого короля Яна Третього Собезького. Львів'яни швидко перейменували будинок у Італійський дворик.
Та у всі часи найрозкішнішим був і залишається Палац Потоцьких. І зараз можна уявити як сюди під’їжджали екіпажі з вельможами, а в просторих залах лунали жваві розмови.
Читайте також: Як Львів отримав королівську велич