Пам’ятку архітектури VIII – X століття руйнують заради встановлення "Матінки Божої"

4 травня 2020, 15:48
Читать новость на русском

Протягом двох тижнів на Львівщині в селі Дуброва біля середньовічного городища VIII-X століття ведуться будівельни роботи. Все це заради того, аби встановити фігуру "Матінки Божої".

У селі Дуброва, на Львівщині, поруч із Стільським Городищем майже 2 тижні проводять масштабні насипи ґрунту та встановлюють фігуру "Матінки Божої". Будівництво поруч із історичною спадщиною є незаконним, повідомляє "Львівське Опілля".

Читайте також Посягнули на святе: затримали банду, яка грабувала церкви два роки по всій Україні

Місцева ОТГ та органи, які відповідальні за збереження історичної спадщини не реагують на руйнування Стільського Городища.

Такі роботи спотворюють унікальний вигляд середньовічного городища VIII – X століття. Городище – історико-культурний заповідник, пам’ятка археології національного значення,
– зазначають активісти у фейсбуці.

У мережі опублікували фото, де добре видно, що впритул до пам’ятки вже зробили насип, бетонні сходи та встановили сакральну споруду.


Щоб встановити фігуру "Матінки Божої", руйнують історичну пам'ятку / Фото: Volodymyr Beno / Facebook


Будівництво триває протягом 2 тижнів / Фото: Volodymyr Beno / Facebook

У фейсбук-спільноті "Народний дім с. Дуброва" виклали фото будівельних робіт і зазначили, що робітники "працюють на благо села". До речі, пост із фейсбуку був видалений, а це збережений скріншот з інтернету.


Скріншот незаконних будівельних робіт


Стільське Городище / Фото: stezhkamu.com

Що відомо про Стільське Городище? Стільське Городище – це столиця середньовічної Білої Хорватії. Біла Хорватія, прадавня батьківщина Хорватії. Раніше це була велика країна на території Прикарпаття, і саме це село було її столицею.

З VIII століття та до наших днів зберіглись: скелі, печера та підземні лабіринти. Понад 30 років археологи досліджують цю історичну пам'ятку.

"Стільське Городище" – пам'ятка археології національного значення. З 2015 року городище стало історико-культурним заповідником.