Туристам складно орієнтуватися у громадському транспорті України
Не знаєш української мови - плати штраф! За рік до Євро-2012 іноземному туристові зорієнтуватися у львівському транспорті складно.
Ендрю Баверсок приїхав до Львова зі Сполучених Штатів, перед тим побувавши в Іспанії. Зазвичай, користується громадським транспортом. Каже, львівські трамваї важко порівнювати з європейськими.
“Я думаю, що вони виглядають дійсно старі, і так ніби хтось побив їх бейсбольною битою перед тим, як вивести на рейс”, - ділиться враженнями Ендрю зі США.
Перша поїздка у львівському трамваї запам’ятається йому надовго. Ендрю нічого не розумів.
“Перший раз я не мав уявлення, що мені робити з квитком, і всі на мене дивилися, бо я нічого не робив, і люди почали кричати на мене. І тоді якась бабуся вхопила мою руку з квитком і запхала її в ту металеву коробку, і гримнула донизу! Я подумав - о Боже, я втрачу свої пальці”, - розповідає Ендрю.
Купити квитки на електротранспорт у кіоску біля вокзалу іноземцю не вдалося. Його не зрозуміли. Проте знайти допомогу все ж можна. Ендрю каже, це особливий випадок, так стається нечасто.
“Міліціонери тут, зазвичай, не говорять англійською, вони лише дивляться на тебе і йдуть геть”, - каже Ендрю.
Розпізнати компостер у електротранспорті іноземці можуть не одразу. Адже наші ще радянські компостери дуже відрізняються від сучасних європейських. Попереджувальні написи тут - лише українською. Та й на квитку про компостування англійською мовою нічого не вказано.
“В управлінні транспорту нас запевнили - з іноземцями поводяться толерантно. І якщо ті не знають української мови чи правил проїзду, то контролери допоможуть і купити квиток, і його прокомпостувати”, - каже журналіст Юлія Гедз.
Хоча, кажуть в управлінні, що за порядність усіх працівників гарантувати не можуть. Богдан і став свідком такого не зовсім коректного поводження.
“В трамваї біля мене сидів іноземець, їхав з білетом, просто незакомпостованим, і до нього підійшли контролери і почали в грубій формі вимагати штраф - було дуже неприємно”,- розповідає свідок ситуації в трамваї Богдан.
У таких випадках радять активніше розпитувати, тим паче, що водії охоче допомагають.
“ Бували проблеми з іноземцями, які не знали, що треба компостувати квиток, то ми їм показували”, - запевняє водій трамвая Ярослава.
Зупинки у нас оголошують теж лише українською. Зрештою, так як і в країнах Євросоюзу. У комітеті із підготовки до Євро кажуть, зміни на нас чекають уже протягом року. Зокрема, діятиме єдиний двомовний квиток на усі види комунального транспорту.
“Тобто розроблена є схема руху електротранспорту, яка є двомовною, яку центр видає гостям. І власне, така схема буде розміщена в трамваях, тролейбусах і на зупинках”, - каже директор департаменту Євро-2012 Олег Засадний.
Після проведення Єврочемпіонату нововведеннями користуватимуться надалі і львів’яни, і гості міста.