У чому тонкощі скандального контракту Львівського бронетанкового заводу

20 липня 2017, 18:30
Читать новость на русском

Поки прокурори намагаються зняти з посади директора Львівського бронетанкового заводу, інший фігурант цієї справи – начальник Центрального бронетанкового управління Збройних Сил України Юрій Мельник – у СІЗО.

Детективи НАБУ звинувачують генерала Мельника в афері із закупівлею двигунів до танків Т-72 російського виробництва. Від них ще у далекому 2005 Збройні сили відмовилися. Але з початком російської агресії через втрату бронетехніки потреба в танках значно зросла.

Зрештою, триста танків у війська повернули, але всі вони були без двигунів. Тому в 2015-ому Міністерство оборони придбало у Львівського бронетанкового заводу сорок двигунів відповідного типу.

Коли постало питання закупівлі двигунів, пропозиції Збройним силам зробили кілька компаній. Але необхідна кількість та найменша ціна були лише у Львівського бронетанкового.

Читайте також: САП вимагає відсторонити директора Львівського бронетанкового заводу

Обвинувачення просить суддів заарештувати підозрюваних. А ще хоче, щоб розмір застави дорівнював сумі контракту.

Виділяти якусь конкретну суму окремим учасникам – це дуже суб’єктивно, то ми вирішили, що сума застави, це має бути повна сума збитків, які завдані,
– сказав перший заступник керівника САП Максим Грищук.

Дружина директора Львівського бронетанкового заводу за свого чоловіка внесла заставу. А от у бойового генерала грошей не знайшлося. Необхідну суму зараз збирають його колеги. В службі озброєння кажуть – навіть, якщо в керівників підприємств Укроборонпрому є гріхи, чому за них має відповідати бойовий генерал.

Міністерство оборони та Генеральний штаб не має впливу і жодним чином не відноситься до Укроборонпрому. Укроборонпром – це постачальник, Міністерство оборони – замовник,
– розповів полковник ЗСУ Євген Сидоренко.

У лихі роки розвалу збройних сил танкові двигуни дійсно розпродавали приватним компаніям. Причому абсолютно нова техніка реалізовувалася за заниженою ціною як вживана.

Зараз слідчі розбираються – яким чином танкові двигуни потрапили до Львівського бронетанкового та за які гроші були куплені. Від коментарів спеціалізована прокуратура поки відмовляється.