У Львові самі визначають, які дати є святковими і пам'ятними, – Михальчишин

1 травня 2013, 09:04
Читать новость на русском

Джерело:

gazeta.ua

На думку свободівця Юрія Михальчишина, слова українського прем'єра Миколи Азарова щодо відзначення 9-го травня є засобом морального тиску на органи місцевого самоврядування напередодні масових акцій громадянської непокори.

"Заява Миколи Азарова має виразно політичний характер, вона покликана реанімувати спадок радянської ідеології та оживити багато її міфолегенд. Все, що не вписується в рамки їх атрибутики, трактується фашистським. Микола Янович забув про рішення Конституційного суду від 15 червня 2011 року, яким було визнано що герб та прапор неіснуючої держави є замахом на конституційний лад України і недоцільно піднімати символіку СССР у Львові", – цитує Михальчишина Gazeta.ua.

Свободівець також не вважає нормальною практикою диктування людям, що слід святкувати, а що ні. Бо, переконаний Михальчишин, не можна змушувати людей "вшановувати ту чи іншу подію, епоху у певний спосіб".

"Свята є елементами народної традиції. У нас у Львові є окремі традиції і тут самі визначають, які дати є святковими і пам'ятними. А українській Євроінтеграції загрожує не вшанування пам'яті жертв Другої Світової, а те, що сьогодні в нас зруйноване незалежне правосуддя, і те, що економіка країни перебуває під керуванням однієї сім'ї. Він сам є ідеологічним спадкоємцем сталінізму. Це класичний представник антиукраїнської традиції, і для нас його оцінки не мають жодного значення", – заявив Михальчишин.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров назвав рішення Львівської та Івано-Франківвської міських рад щодо відзначення 9 травня траурним днем неконституційним. А після зустрічі з громадськими патріотичними клубами назвав депутатів міськрад Львова і Франківська "духовними спадкоємцями фашистів". "Титулу" вони удостоїлись за оголошення 9-го травня Днем скорботи.

Як відомо, міські депутати у Львові та Франківську прийняли рішення про відзначення 9-го травня Дня скорботи замість Дня перемоги. У місті хочуть вшановувати не перемогу Радянського Союзу над Німеччиною, а пригадувати жертв нацистського та радянського режимів у часи війни.