У Львові триває міжнародна конференція поліграфістів
Уже другий день (19-20 вересня) у Львові триває Міжнародна конференція поліграфістів та вищих навчальних закладів східноєвропейських країн, які готують фахівців для видавничо-поліграфічної галузі.
Організатором конференції виступила Українська академія друкарства (Львів). До заходу цьогоріч доєдналися, зокрема, представники із України, Німеччини, Росії, Греції, Словенії, Угорщини, Хорватії, Польщі, Сербії та Молдови.
Загалом участь беруть близько 100 учасників, також доєднуються студенти і аспіранти вищих навчальних закладів (з багатьох країн світу), які готують фахівців для видавничо-поліграфічних галузей.
Конференція сповідує мету — просування на українському ринку поліграфічних послуг, техніки, матеріалів та технології таких фірм, як Manroland Web System, Procemex, Muller Martini, Canon Europe, які є провідними європейськими підприємствами в галузі друкарського обладнання. Важливо, що використання такої техніки дає змогу модернізувати українські поліграфічні підприємства, а відтак — випускати поліграфічну продукцію єврозразка.
За словами ректора Української академії друкарства Богдана Дурняка, хоч Форум відбувається вже увосьме, проте вперше саме у такому форматі: досі він існував як форум балканських видавців і поліграфістів.
Минулого року нас (Українську академію друкарства, — "24") запросили на черговий 7-ий форум, де ми запропонували дещо змінити формат й долучити до балканських видавців-поліграфістів ще й східноєвропейських, зокрема із Польщі, Росії, а також країн Прибалтики і Скандинавії. Таку пропозицію прийняли і вирішили, що цьогоріч в Україні форум відбудеться у новому форматі,
— каже пан Дурняк.
Окрім того, він наголошує, що оскільки Україна усе ж визначилася з європейським вектором майбутнього розвитку, тож в нашій країні дуже зацікавлені, зокрема, виробники поліграфічного обладнання. Ректор додав, що Україна — великий ринок збуту поліграфічної продукції.
"В Україні, у Львові, саме Українська академія друкарства є домінуючим вишем, який готує фахівців усіх спеціальностей, які забезпечують видавничо-поліграфічну галузь. (...) Отож, ми б хотіли розширити наші можливості у проведенні, припустимо, стажування у поліграфічних підприємствах, які виробляють найсучаснішу поліграфічну продукцію; також нас цікавить і наукова складова", — підсумував Богдан Дурняк.