У Львові є загроза спалаху дифтерії та туберкульозу
У поліклініках, аптеках та лікарнях немає вакцини. Малюкам не можуть провести основних щеплень.
Новонароджених відпускають з пологових без обов'язкової вакцинації від туберкульозу. Якщо ще рік тому батьки самі відмовлялись від щеплень, то тепер оббивають пороги медзакладів. Або ж везуть свою малечу за кордон.
Багато малечі не має жодного щеплення. Тож за кордон поїдуть не відпочивати, а вакцинуватися.
Батьки піврічної Емми досі оббивали пороги львівських медзакладів, та усюди чули, що жодної вакцини немає. Друзі підказали, що з медкарткою дитини її прийме будь-який приватний педіатр Польщі. Якщо попередні аналізи підтвердять, що Емма здорова, там її і вакцинують від дифтерії, кашлюку та правця.
Є тільки вакцина від поліомієліту, кіру-краснухи та паротиту. Хоча ця поліклініка обслуговує третину цілого району і таких, як Емма — нещеплених проти туберкульозу ще від народження — тут понад 800 малюків. Без КДП — понад 600.
Вакцину проти дифтерії, кашлюку та правця — ще в листопаді можна було придбати хоча б в аптеці. Але і там їх вже немає. Така ж ситуація і в приватних клініках.
Читайте також: Грип продовжує вбивати українців: кількість жертв перевалила за 300
Всі в один голос нарікають — держава, очевидно, забула закупити. А це загрожує спалахом дифтерії та туберкульозу, адже діти можуть підхопити недугу через немиті руки, вживаючи заражене м'ясо тварин, молоко чи яйця.
У Польщі можна зробити щеплення, але це коштує 130 злотих. Нам у поліклініці сказали, що її потрібно зробити в три етапи. Їй шість місяців, то вона має мати три таких прививки. Тобто 130 злотих помножити на три. Я вважаю, що це недорого,
— розповіла молода мама Марта Когут.
Місцеві чиновники обіцяють, що вакцина має з'явитися у квітні-травні, однак у Міністерстві охорони здоров'я поки що відповідь цю інформацію не підтвердили.