В Україні є великий потенціал для виробництва власної зброї, – Ходжес
Прозорість використання державних коштів та проведення реформ. Це два ключових принципи, яких має дотримуватися Україна, якщо хоче вступити до НАТО. Про це на Львівському безпековому форумі в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів Бен Ходжес.
– Три роки тому я вже був у Львові, як представник НАТО. Ми тренували українських солдатів на полігоні у Яворові. На мені був камуфляж. І, разом із офіцером з Литви, ми сідали в автобус до Яворова. Старенька пані підійшла до нас і спитала, хто ми такі. Литовський офіцер відповів їй, що ми з НАТО. І вона почала плакати. А потім зняла стрічку зі своєї сумки і подарувала мені зі словами подяки. Відтоді я ношу цю стрічку на своєму рюкзаку, як нагадування про те, чого очікують люди від НАТО та США. З того часу почалися мої особисті стосунки з Україною.
Минулого року на саміті у Варшаві було прийнято рішення змінити підходи: НАТО від політики споглядання перейшло до політики стримування. Це означає, що ми надіслали символічний меседж Росії, що ми захищатимемо наших союзників. В нас з'явилося більше можливостей, зокрема швидше передислоковувати сили. Це і є сигнал Росії, аби вони не зробили непоправної помилки. Адже ми готові.
– Все, що обіцяла попередня адміністрація Президента Обами, нині справджується вже силами адміністрації Трампа. Передислокація сил. Ми повернули танки назад до Європи, активно готуємо військові підрозділи. Ми навіть збільшили фінансування програми захисту Європи до 1 мільярда доларів. Я би сказав всім скептикам, щоб вони подивились, що ми робимо.
– По-перше, рішення надати летальну зброю приймається на найвищому рівні. Ми зараз даємо багато рекомендацій щодо цього. Давайте з часом подивимось на розвиток цих подій. По-друге, в Україні є непогане виробництво озброєння. Я був на танковому заводі у Києві. В них великі потужності для того, щоби виробляти зброю. Те, чого ми прагнемо, це стабільна, безпека, захищена Україна із поверненими суверенними територіями.