"Зелена енергетика" у Львові: хто вже перейшов на чисту енергію
Львів став першим містом-мільйонником, який взяв на себе зобов'язання повністю перейти на відновлювані джерела енергії. Такий меморандум міська рада підписала із міжнародною кліматичною організацією. Щоправда, на повний перехід комунальні підприємства ще мають час до 2050 року.
Святослав Літинський кермує електромобілем понад два роки. Свій SMART чоловік купив за 12 тисяч доларів. Каже, авто економне і дуже зручне у використанні.
Читайте також: Екологічні проекти в Україні: експерт розкрила реальний стан речей
Святослав Літинський
У користуванні він виходить дуже дешевий. Близько 15 гривень на 100 кілометрів. Для порівняння з бензиновими варіантами – це приблизно півлітра бензину на 100 кілометрів,
– зазначив Святослав.
Заряджає Святослав автівку раз у два дні. Влітку батареї вистачає на 100 кілометрів, взимку – до 70-ти. А ще автівка безшумна і стильно виглядає.
"Набагато зручніше ним їздити, і якось відчуваєш те, що за електромобілями є майбутнє. І приналежність до якогось такого позитиву й спричинила те, що я купив автомобіль", – сказав власник електрокару.
Та не транспортом єдиним. Наприклад, ось у центрі Львова є тераса, обладнана сонячними панелями, вітрогенератором та тепловою помпою. Її господарка – пенсіонерка Оксана Денис – відновлювану енергію використовує вже 15 років. Стільки ж не користується газом. І суттєво економить.
Оксана Денис
У шість разів я економлю. Освітлення та рекопарація тепла в мене заживляється 12-вольтною проводкою, тобто безпосередньо завдяки сонячним панелям,
– зазначила рані Оксана.
Сонячна енергія вже восьмий рік поспіль обігріває і школу-садок. 28 колекторів використовують для підігріву води у басейні та харчоблоці. А зекономлені кошти використовують на розвиток закладу.
Економія є велика. Більше 30%, практично, в осінній період, а в літній період, коли дуже тепло, то – більше половини,
– зауважила директорка школи-садочка "Арніка" Оксана Козій.
І такими до 2050 року повинні бути не лише школи, а уся комунальна сфера міста. Адже Львів став першим-містом мільйонником, який долучився до меморандуму про "зелену енергетику". До цього його підписали Житомир, Кам'янець-Подільський та Чортків.
Тепер же ж у міській раді розроблятимуть енергетичний план. Щоби повністю перейти на чисті джерела енергії, у Львова є 32 роки. Йдеться про підтримку електротранспорту, інвестиції в очисні споруди та новітні технології, які дадуть можливість використовувати енергію сонця і вітру.