Мачу Пікчу - священне місто зниклого народу інків

18 березня 2011, 10:50
Читать новость на русском

Перу - домівка багатьох чудес світу та історична батьківщина зниклого народу інків. Вплив їхньої культури й досі відчувається у Перу.

І це попри те, що іспанські конкістадори знищили цивілізацію інків ще п’ятсот років тому. Широке залізничне полотно стелиться верхів’ями Анд та веде нас до одного із найбільш прекрасних і одухотворених куточків на Землі.

Хмари заховали це місце від людського ока на чотириста років. І лише у 1911 році його заново відкрили для людства. Місто стоїть на висоті понад дві тисячі метрів над рівнем моря. Мандрівники, які тут побували, відчули себе немов на вершині світу.

Наше диво це - Мачу Пікчу. Місто датують 1420 роком. За легендою, збудував його цар інків та син богів Манко Капак. Мачу Пікчу не можна назвати великим містом. Тут лише близько двохсот будівель. Мешкали тут тисячі людей.

Саме місто розташоване на своєрідному плато, яке оточили гірські вершини. Більшість мешканців жили у невеличких будиночках. У будівництві інки використовували деревину та тростину. Представників цієї цивілізації вважали чи не найкращими інженерами того часу. Вони будували дивовижні водогони та каналізаційні системи для своїх міст.

Вражають також вироби інків з каміння. Через п’ятсот років після виготовлення вироби древніх митців і нині вражають своєю точністю та акуратністю. Найімовірніше Мачу Пікчу було священним містом, у якому мешкали незаймані діви, які посвятили своє життя служінню сонцю. Саме тут інки поклонялися тому, у що вірили - силам природи.