Мандри Україною з камерофонами напоготові: як пройшов фототур "Відкривай Україну з ОРРО-2021"
Джерело:
OPPOМинулого року через суворі локдауни та закриті кордони українці почали більше подорожувати батьківщиною. І з подивом з'ясували, що краса України не обмежується одними лише Карпатами, Львовом чи Одещиною, а має набагато більше граней. Навіть у найвіддаленіших куточках зустрічаються дивовижні історичні пам'ятки, мальовничі природні локації чи незвичайні архітектурні споруди.
Команда ОРРО AED Україна – українське представництво провідного світового бренду інтелектуальних пристроїв ОРРО – теж доклала зусиль до популяризації подорожей країною. Улітку 2020 року компанія оголосила перший національний фототур "Відкривай Україну з ОРРО", запросивши власників смартфонів бренду та їхніх друзів відвідати п'ять регіонів України. І якщо перший фототур був вигаданий скоріше як єдина опція на тлі локдаунів, то цьогоріч ОРРО AED Україна просто не мала вибору: виявилося, що охочі відкривати Україну не бажають зупинятися і їх дедалі більшає. Тож розповідаємо, як відбувався другий національний тур "Відкривай Україну з ОРРО – 2021".
Приєднатися до фототуру могли власники смартфонів OPPO, а також їхні друзі. Для участі в розіграші подорожі достатньо було залишити коментар під публікацією на сторінці бренду в Instagram і тегнути друга, з яким учасник бажав вирушити в дорогу.
Для нових відкриттів ОРРО AED Україна запропонувала учасникам 5 небанальних маршрутів: екопарк "Медвино" й Межигір'я, Чорноморськ й устрична ферма, Херсон й Олешківські піски, Запоріжжя та Хортиця, Чернівці з відвіданням українського Гогвартсу та Заліщиків. До кожного регіону поїхало 10 осіб. Деякі учасники так захопилися торішньою подорожжю, що спробували щастя ще раз і знову виграли місце у фототурі.
Як же відбувалася велика національна фотомандрівка з ОРРО цьогоріч?
Екопарк "Медвино" та Межигір'я
Перша група учасників вирушила у фотосафарі величезним природним комплексом "Медвино", до складу якого належить зоопарк, дендропарк, сафарі-парк і ферми, що виробляють екопродукцію. Унікальна територія з величними соснами, болотами й озерами стала домівкою для багатьох видів фауни. Фототуристи занурилися у світ диких тварин, отримали задоволення від єднання з природою та прогулялися сосновим бором у пошуках дивовижних кадрів.
Група знайомилася з дикими тваринами без перешкод. На зелених луках паслися олені, повз гордо простували зубри, у водоймах купалися буйволи, а верблюди пережовували смачні яблука. Усі охочі також мали шанс попестити кіз і кумедних лам.
Під час прогулянки екостежкою в супроводі гіда фототуристи дізналися цікаві факти про життя диких тварин і зробили приголомшливі знімки. Такі враження залишаються надовго.
Наступною зупинкою на маршруті стало Межигір'я – величне урочище біля Дніпра, розташоване в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Межигір'я розкинулося в глибокій долині між горами, що і пояснює його назву. Сьогодні це улюблене місце заміських прогулянок для багатьох киян, раніше тут був чоловічий монастир, а за княжих часів – місце відпочинку Володимира Великого, якого, якщо вірити легендам, пам'ятають вікові дуби, що ростуть і понині. Межигір'я – унікальна природно-історична місцевість. Тож не дивно, що саме тут любив відпочивати й Тарас Шевченко.
Туристи побачили популярні місця, як-от Хонка, дебаркадер "Галеон" тощо. Відвідали штучне озеро, яке живлять десять артезіанських свердловин. Погодували кроликів, оленів і щиро здивувалися тому, що в передмісті Києва така чарівна природа.
Дуже сподобалась організація туру. Чудові локації, професійний екскурсовод і комфортний трансфер від вокзалу та за програмою туру. "Відкривай Україну з OPPO" повністю відповідає своїй назві. Я був здивований тим, що в Україні є такі гарні краєвиди,
– написав один із туристів.
Чорноморськ та устрична ферма
Наступна група туристів вирушила на Одещину – досліджувати красу Південної України.
Першою зупинкою став безтурботний і неймовірний Тилігульський лиман. Це одна з найцікавіших природних пам'яток України. Багатий світ флори і фауни, а також відсутність розвиненої інфраструктури роблять Тилігульський лиман чи не єдиним оазисом незайманої природи на чорноморському узбережжі. Цікаво, що словосполучення Deli Göl, яке дало назву місцевості, перекладається як "скажене озеро". Адже вздовж лиману завжди дуже вітряно, і погода тут непередбачувана. Утім попри все тут відчуваєш спокій, умиротворення та цілковитий релакс.
Додало вражень і відвідання першої української устричної ферми "Устриці Скіфії". Учасники фототуру знайомилися з устричною культурою та історією дивного краю від часів Великої Скіфії до наших днів, ласували найсвіжішими устрицями, милуючись неймовірною красою Тилігульського лиману, і збагачували смакові враження бокалом ігристого.
Туристи зробили чимало вдалих світлин на смартфони ОРРО з використанням панорамного режиму або ж ширококутної камери. Одне натискання на кнопку – і весь неосяжний лиман із птахами та хвилями у тебе в телефоні. Та у серці. Назавжди. Дивіться самі.
Екскурсія продовжилася в самісінькому серці Одещини – колоритній і гостинній Одесі. Перед фотомандрівниками постало цікаве завдання: зловити неймовірний вайб тінистих одеських двориків. Одеські дворики – одна з визначних пам'яток міста. Прикрашені ліпниною арки з облетілою штукатуркою, сходи різної висоти й кривизни, павутиння білизняних мотузок, сусіди, які перемовляються, висунувшись із відчинених вікон, і коти, що ліниво споглядають за метушнею, – таким є типовий одеський двір, таким його побачили й відобразили наші фототуристи. Десятки зроблених ними світлин могли б стати чудовими ілюстраціями одеського колориту.
А щоб відчути дух морських пригод, група вирушила до Чорноморська оглядати величний судноремонтний завод – найбільше судноремонтне підприємство України, засноване в 1951 році у зручній гавані Сухого лиману. Фототуристи наділи каски й відвідали доки – серце заводу, – де побачили днище корабля та процес його ремонту.
Варто згадати, що саме на цьому заводі проводив планову реновацію флагман українського військового флоту – фрегат "Гетьман Сагайдачний".
Крім того, учасники фототуру відвідали діючий бункер. Єдиний в Україні бункер 1973 року, у якому збереглося 100% обладнання та оснащення.
Попри погане освітлення, камери смартфонів ОРРО допомогли роздивитися міць заводу до найменших дрібниць, адже завдяки режиму Night Mode вони здатні вловлювати всі деталі навіть у темряві.
OPPO
– провідний світовий бренд смартфонів, зокрема камерофонів, який щороку інвестує мільйони доларів у технології фотографування, відеозйомки, зарядки, а також залучає найкращих фахівців галузі.
У 2019 році представництво компанії-виробника з'явилося і в Україні. Бренд швидко завоював прихильність українських користувачів. Сьогодні він пропонує широкий вибір розумних пристроїв із власною оболонкою ColorOS на базі Android. Так, в асортименті смартфонів ОРРО є три серії на будь-який смак: високотехнологічна Find серія, флагманська Reno cерія, що максимально відображає бренд і транслює основні функції для споживачів, а також A серія, яка створена для молоді та відповідає найсвіжішим тенденціям.
OPPO входить до четвірки лідерів ринку смартфонів у світі. Компанія має 6 науково-дослідних інститутів і 5 науково-дослідних центрів по всьому світу. А в українському представництві ретельно вивчають смаки й потреби української аудиторії, щоб своєчасно виводити на ринок актуальні девайси.
Херсон і Олешківські піски
На наступну групу учасників чекав старовинний Херсон із колоритними вуличками та двориками, який нашіптував дивовижні легенди часів заснування міста. Фототуристи побачили катакомби, розташовані по всьому місту, і звірили час на своїх гаджетах із сонячним годинником, який справедливо вважається одним із найбільш незвичайних вуличних годинників в Україні.
Потрапив в об'єктиви камер смартфонів ОРРО й один із найвідоміших природних об'єктів України – Національний природний парк "Олешківські піски". Друга за розміром пустеля Європи загальною площею 2085 кв. км надихнула на безліч неймовірних світлин, а ще залишила чимало зворушливих спогадів, як-от про маленьку фототуристку Єву, яка завзято шукала скарб пустельних гномів, або про те, як всі охочі намагалися з'їхати з піщаних дюн на імпровізованих санчатах.
Варто зазначити, що сама по собі пустельна місцевість створює доволі складні умови для фотографів, особливо для початківців. Яскраве світло та відблиск від піску потребують особливих налаштувань на камері. Але це не стосується камер смартфонів ОРРО: створені на основі АІ технологій, вони самі розпізнають пересвіти, а також корегують експозицію та баланс білого.
Завершилася подорож мальовничим заходом сонця в Станіславі на Херсонських горах – вертикальних схилах заввишки 25–50 метрів і площею 660 га. Саме тут, у Херсонському Гранд Каньйоні, зняли кліп на пісню Кузьми Скрябіна "Місця щасливих людей". І тут, де води Дніпровсько-Бузького лиману зустрічаються з глиняними скелями – здається, на самому краю світу, – фототуристи вчилися загадувати бажання правильно. Так, щоб вони обов'язково здійснилися.
Звідси фотомандрівникам відкрилися неймовірні краєвиди, що гармонійно поєднали всі чотири стихії: водну гладь лиману, землю херсонського степу, повітряний простір неба та вогняне коло Сонця, що пірнає за горизонт.
Запоріжжя та Хортиця
Не обійшовся національний фототур і без колиски козаччини – Запорізької області. Тут подорожувальники могли поєднати одразу два види туризму: індустріальний і традиційний історичний.
Спершу вирушили знайомитися з Дніпрогесом – найстарішою гідроелектростанцією на Дніпрі. Майже вікова історія споруди вражає: це і перші рекорди на тлі індустріалізації в СРСР, і жахлива руйнація під час війни, і масштабне відновлення в мирні роки. Увічнити історію допомогли можливості смартфонів ОРРО, а саме здатність робити чіткі, детальні знімки за будь-якого освітлення та з будь-якої відстані завдяки багатократному зуму.
Після Дніпрогесу учасники відвідали острів Хортицю, щоб насолодитися видовищними виступами козаків і на власні очі (й об'єктиви смартфонів) побачити, де народилося українське козацтво. Хортиця, що належить до семи чудес України, запам'яталася атмосферою величі, сили, патріотизму та гордості за свою націю та країну.
Щоб іще краще зрозуміти регіон, учасники пройшлися вулицями та подивилися на архітектурні пам'ятки Запоріжжя, а також відвідали Музей ретроавтомобілів "Фаетон", у якому на площі близько 300 кв. м розмістилися 22 моделі автотехніки 30–60-х років ХХ століття. Цікаві факти й небанальний маршрут вразили навіть учасників, для яких Запоріжжя – рідне місто. Окрім того, туристи куштували запорізькі пончики, обмінювалися враженнями та контактами з новими друзями, що живуть у різних куточках нашої країни.
Море вражень та емоцій! Попри те що Запоріжжя – моє рідне місто, дізналася багато нового. Представниця компанії OPPO Наталія, яка була з нами, дуже привітна. Сподобалася й екскурсовод Вероніка: вона розповіла цікаві історії. Зауважень до організації немає. Хороший маршрут, смачний і ситний обід, зручний трансфер,
– відрекомендувала фототур одна з учасниць.
Чернівці та український Гогвартс
П'ятий маршрут національного фототуру "Відкривай Україну з ОРРО – 2021" пролягав через Буковину. Тут подорожувальників вражав Свято-Івано-Богословський Хрещатицький монастир із цілющим срібним джерелом. Окрім святинь і церковних пам'яток фотомандрівники спостерігали знамениту панораму Заліщиків, з усіх боків оточених річкою Дністер, що створює ілюзію мальовничого острова. Жоден з учасників не мав сил опиратися бажанню фотографувати без зупинки – кожен намагався зловити той самий неймовірний кадр.
Наступною зупинкою на маршруті стали власне Чернівці, які називають маленьким Парижем. Історична спадщина старовинних Чернівців – це цілісний, майже недоторканий ансамбль, пам'ятка середини ХІХ – початку ХХ століття. Без перебільшення можна стверджувати, що в Україні немає інших прикладів міської забудови такої ж якості та коштовності.
На туристичний десерт ми залишили справжній діамант не лише Чернівців, але й усього світу – Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації. Ансамбль справедливо названий вченими одним із найвидатніших прикладів світової архітектурної спадщини. Невипадково у 2011 році Резиденція увійшла до Списку ЮНЕСКО. Нині тут розміщується центральний корпус Чернівецького національного університету.
Результатом фототуру "Відкривай Україну з ОРРО" стали сотні чудових світлин від учасників. Кожну з них оцінила відомий фешенфотограф Анна Гольцберг. В Instagram-акаунті OPPOUkraine були опубліковані шість знімків, відібраних експертом, а потім підписники визначили трійку найкращих.
Фото Владислава Сирового
Фото Миколи Поліщука
Фото Олени Романчук
Микола Поліщук, Олена Романчук, Владислав Сировий, чиї фото набрали найбільше голосів за підсумками тижня, отримали нові смартфони ОРРО А серії:
Інші учасники фотопроєкту отримали заохочувальні призи від бренду. Дивіться відеозвіт про подорожі:
А головні здобутки учасників фототуру – враження, емоції та спогади. Подорожувальникам й організаторам щастило у всьому. Так, замість дощової погоди, яку обіцяв прогноз, раптом наставав неймовірно сонячний день. А коли доводилося змінювати плани через непередбачувані обставини, усе, як за помахом чарівної палички, виходило навіть краще, ніж передбачалося.
Щойно добіг кінця другий фототур, як команда ОРРО AED Україна почала планувати інші мандрівки Україною, щоб показати ще більше її див. Тож стежте за новинами ОРРО в Instagram та Facebook і відкривайте для себе рідну країну! Зрештою, Україна нескінченна й багата на сюрпризи, тож відкривати її можна знов і знов.
Автор Ганна Гергель