Мармарис – сонце, два моря і безпритульні коти

21 червня 2011, 20:13

Мармарис вважають турецькою Ібіцею. Цей курорт для себе відкрили перш за все європейці, туристів з країн колишнього СРСР там поки що мало.

Знайомство з Туреччиною у мене розпочалося з аеропорту. Перше, що мене вразило – це ціна турецької візи. Виявилося, що кожна країна має свій розмір візи. І як Ви думаєте, яка країна платить чи не найбільше? Правильно, Ви вгадали – Україна, на одній сходинці з нами ще Румунія – 30 $. Хоча справжнім лідером безперечно є Канада – 60 $.

Природа

Унікальність Мармарису не тільки у неймовірній природі, а й у воді. Адже там Ви зможете покупатися одразу у двох морях: Егейському та Середземному, які зливаються у найбільшій у світі гавані. Мармарис розташований у бухті, яка оточена пагорбами з сосновими лісами. Місто славиться своєю кількохкілометровою набережною. Приблизно половину займають яхти. Також з Мармарису щодня вирушає так звана «Комета», якою за 50 хвилин Ви зможете добратися до грецького острова Родос. Коштує таке задоволення в середньому 70 $.
Не можу не згадати про котів, яких у Мармарисі зустрічала майже біля кожного закладу. Тільки у нашому готелі їх мешкало близько п’яти. Коти спокійно серед ночі гуляють по набережній, сидять під кріслами відвідувачів ресторанів на березі моря, сплять на палубах… Натомість безпритульних собак за весь час відпочинку я так і не зустріла.


Сервіс

Турецький сервіс мені сподобався, хоча часами він був нав’язливий. Відразу помітно, що люди розуміють, що живуть завдяки туристам. Кожен старається хоч якось тобі допомогти, звичайно, чекаючи потім у винагороду якийсь долар.

Нічне життя

Мармарис – справжній рай для молоді. Там безліч розваг, атракцій, аквапарки, турецька баня, можливість зайнятися різними водними видами спорту. Але по-справжньому прокидається місто традиційно вночі. У Старому місті є славетна Вулиця Барів. Біля кожних дверей стоять хлопці, які закликають зайти до бару. Там на Вас чекає танець живота, можливо не завжди професійно, зате по-турецьки, пінна вечірка і гучна музика. А головне, що вхід до усіх дискотек безкоштовний, тож за ніч Ви можете обійти хоч усі заклади і вибрати, де Вам найбільше сподобається.

Шопінг

Шопінг у Туреччині – це ціла культура. Там навіть на Вас можуть образитись, якщо Ви не буде з ними торгуватись. Часто річ можна купу наполовину дешевше від запропонованої ціни. Хоча є й такі продавці, які Вам і ліри не спустять. До речі, стосовно грошей, все ж вигідніше з ними розраховуватись у національній валюті – так Вам буде дешевше. Найзручніше міняти валюту у Ваших готелях, адже у вуличних обмінниках з Вас можуть зняти комісію.

Мова

Оскільки Мармарис є європейським курортом, то відповідно більшість турків говорять англійською мовою. Тож провсяк випадок беріть з собою словник. Російську розуміють тільки одиниці, але, якщо туркам потрібно буде Вам щось «втюхати», то вони постараються і все ж таки зрозуміють на якій би мові Ви не розмовляли. Однак, якщо їм щось не сподобається, то вони забудуть навіть англійську.

Транспорт

Маршрутки у турків теж незвичайні. Їх називають «долмуш». Щоправда, маршрутні таксі розрізняють не за номерами, а за кольорами. До прикладу, з Мармарису до Ічмелеру їздить маршрутка білого кольору з оранжевою смужкою посередині. Коштує близько півтора долари.

Ще здивували мене дороги. Звичайно, що більшість з них рівнесенькі (не буду порівнювати з українськими), але головне, що вони викладені тротуарною бруківкою. Тому часто проїжджу частину плутала із тротуаром і гуляла посередині дороги, чим дуже дратувала водіїв )))).

Практичність турків

Виявилось, що турки доволі економний народ. Як тільки ми виїхали з території аеропорту мене зацікавили великі баки, які були майже на кожному будинку. Гід розповіла, що таким чином турки нагрівають воду, оскільки сонячних днів у році багато, тож економія виходить суттєва. До речі, такі баки були не тільки на дахах звичайних будинків, а й на деяких готелях.

Екскурсії

У Мармарисі пропонують безліч екскурсій. Перераховувати усі не буду, бо в усіх смаки різні, але розповім про те, що придбати їх можна як у туроператорів, так і у вуличних агентствах. Але є одне «але». Якщо Ви купуєте екскурсію на вулиці, жодної гарантії Вам ніхто не дає. Хоча Ви зекономите 5-10 $. Це, як російська рулетка – комусь пощастить і екскурсія вдасться, а комусь ні… Якщо все ж вирішите побувати у Мармарисі, не пошкодуйте грошей на екскурсію на Острів Клеопатри. За легендами колись той острів подарували Клеопатрі, але суть не в цьому, бо все то легенди. Головне, що вода там така чиста, що здається, що Ви потрапили у рекламу «баунті». Уявіть собі шестиметрову глибину, а Ви не занурюючись у воду бачите, які камінці лежать на дні моря!!!

Мрію ще раз туди повернутись…

Фото автора

tury.ru
brig-club.ru
white-russian.ru