Масло Моной отримують з молодих нерозкритих бутонів Тіаре
Французька Полінезія приваблює туристів з усіх куточків світу. Найвідоміше пристанище мандрівників - Таїті з його блакитним морем, неперевершеними пісковими пляжами та бунгало на березі моря.
Ми ж Вам розповімо про продукт, який прославив Таїті на увесь світ.
Моной - це ароматне масло, яке здавна виготовляється на Таїті. Воно славиться своїми лікувальними та цілющими властивостями. У перекладі з таїтянської Моной означає священне масло. Щоб отримати ароматичні компоненти, квіти замочують в очищеному кокосовому маслі.
Традиційному методу виготовлення масла Моной уже понад дві тисячі років. Попри розвиток індустрії, його й досі використовують у Французькій Полінезії.
Таїтянці використовують лише молоді нерозкриті бутони Тіаре. Ці квіти ростуть лише тут. Тіаре відомі своїми лікувальними властивостями. Після збору квіти висушують впродовж кількох днів.
Кокосове масло полінезійці виготовляють лише зі спілих кокосових горіхів, зібраних з дерев, які ростуть на багатій на мінерали землі. Для того, аби виготовити один літр масла Моной необхідно близько 40 квіток та 15 кокосових горіхів.
Третій та останній компонент вас неабияк здивує… Це - залози, які знаходяться у кінцівках рака-відлюдника. Одразу запевнимо вас, цих десятиногих раків не вбивають задля виготовлення масла.
Речовина, яку отримають з кінцівок раків-відлюдників - необхідна для ферментації при виготовленні олії. Саме завдяки їй масло Моной має такий сильний запах.
Усі компоненти ретельно розмішують до однорідної рідини. Цю суміш залишають мокнути на сонці на 8 днів. Таким чином таїтянці отримують масло Моной найвищого ґатунку.
І наостанок порада: Якщо ви завітаєте у Французьку Полінезію, затямте, що масло Моной використовується не лише для засмаги на фантастичних місцевих пляжах. Моной також чудово зволожує волосся та шкіри, а ще його використовують для масажів.