Масштабне вторгнення російських військ в Україну малоймовірне, – National Interest
Нещодавня ескалація насильства на Донбасі і військово-політична напруга між Києвом та Москвою навколо Криму змусили пригадати старе питання: "Чи хочуть росіяни війни?".
Про це на сторінках The National Interest пише експерт з питань Росії Саймон Сараджян, повідомляє dt.ua.
"Хоча проросійські сили на Донбасі можуть посилити насилля, проте широкомасштабне вторгнення російських військ, якого бояться українські лідери, малоймовірне. Тому що жодні територіальні захоплення чи окупація Києва не принесуть Москві головну, мінімально прийнятну для неї вимогу для України: збереження військово-політичного нейтралітету", – мовиться у статті.
Сараджян зауважує, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну не можна вважати неможливим. Однак воно малоймовірне, тому що не принесе бажаних результатів. Кремль не зможе змусити сусідню країну залишитися нейтральною силою, хіба що "російські танки замінять українські на Хрещатику". На думку експерта, Росія може це влаштувати, але не буде, тому що Захід змусить її заплатити дуже високу ціну за окупацію Києва.
Читайте також: Військовий експерт назвав дату можливої активізації військ Путіна
Найбільш імовірно, що Москва посилюватиме тиск на Україну через своїх маріонеток на сході. Проросійські сили на Донбасі почнуть дедалі частіше і зухваліше порушувати умови мінських угод. Кількість жертв гібридної війни вже перевищила минулорічний показник, а обидві сторони звинувачують одна одну у використанні важкої артилерії.
Якщо ця ескалація відбувається з наказу Москви, тоді, вірогідно, вона подає Києву сигнал, що конфлікт не заморожений і вона хоче, щоб Україна приєднала окуповані частини Донбасу на російських умовах. Водночас, я переконаний, що російські лідери навряд чи збираються відновлювати бойові дії в таких масштабах, як в це було в серпні 2014 року в Іловайську. Така операція поховає надії Москви на те, що ЄС скасує частину секторальних санкцій у січні 2017 року, оскільки жодного прогресу у завершенні конфлікту з російської сторони не буде
, – мовиться у статті.
Автор наголошує, що Москва розуміє, що серйозне посилення гібридної війни буде на користь Києву, оскільки це об'єднає західних лідерів і підсилить їх підтримку Україні.
"Для проросійських бойовиків на Донбасі будь-яке посилення конфлікту вигідне, оскільки російські лідери через це втрачають можливість тиснути на них і змушувати інтегруватися з Україною. У цей же час, найвигіднішим сценарієм для Росії було б показати, що на Донбасі немає ескалації насильства, і довести, що "українські диверсанти" дійсно були в Криму. За таких умов Захід дійсно скасував би частину санкцій і почав би тиснути на Київ, змушуючи його виконувати Мінські угоди включно з пунктами про децентралізацію", – пояснює Сараджян.
Автор додає, що насправді ж Росія створила напругу в Криму, вдаючись до агресивної риторики і відправляючи війська до українського кордону, для того, щоб подати Петру Порошенку сигнал, що він повинен почати виконувати Мінські угоди в інтерпретації Москви.
Зокрема, російська сторона хоче, щоб автономний Донбас став перешкодою для вступу України в НАТО.
Нагадаємо, у Пентагоні не побачили загрози від російських військ біля українського кордону.