Майстри Львівщини навчають дітей розписувати іграшки
Іграшка, зроблена власноруч. Вперше у Львові влаштували фестиваль народної іграшки.
До Шевченківського гаю з’їхалися майстри які навчали дітей, як розписувати дерев’яну яворівську іграшку.
"Ця іграшка є дуже цікава. На мою думку, вона дуже корисна, заспокоює, бо я коли малювала її, зразу така релаксація повна", - каже учасниця майстер-класу Олена.
Візерунки та кольори іграшки якнайповніше відтворюють природу.
"Червоний колір - то є ягоди. Зелений колір, то є травичка і листя дерев, жовте - сонце і голубенькі крапочки дається - то є небо і вода. Ну, і білий колір дається лише крапочки, листочки не малюються, то є колір над кольорами", - каже майстер яворівської іграшки Семен Тлустий.
Історія яворівської іграшки сягає ще XVII століття. Тоді вирізьбити найпростіші дерев’яні забавки, як ось ця лапавка або, як її ще називають, "гоп і все", було під силу і дітям, тож майстрували вечорами. Згодом яворівська іграшка стала промислом, з якого жило усе село.
"Одна сім’я виготовляла меблики, друга – інструментики, ще інша сім’я – сопілочки, ще інша - посуд. І вже у ХІХ, столітті за рік кожна сім’я мала виготовити від 3 до 4 тисяч забавок", - каже вчитель образотворчого мистецтва Яворівської школи Леся Здебська.
І хоча зараз дерев’яними іграшками діти бавляться рідше, ніж колись, все ж знають їм ціну. А майстри кажуть, якщо дитина сама створить іграшку, то й любитиме її більше.
Наступного року на фестиваль народної іграшки до Львова запросять майстрів з усієї України, а згодом його хочуть зробити міжнародним.