Медики: 25% оздоровчих закладів порушують санітарні норми
Діти нездужають, а відповідати нікому. Чверть дитячих оздоровчих закладів в Україні порушують норми санітарної безпеки - наголошують лікарі.
Так - серед порушень, які призводять до небезпечних наслідків - лікарі називають відсутність гарячої води, проблеми з каналізацією та погані умови для зберігання харчів.
“У нас 180 закладів функціонує на привозній питній воді. Не забезпечені гарячим водопостачанням 26% з функціонуючих, а взагалі 9% функціонуючих закладів не мають централізованого каналізування - 21 оздоровчий дитячий заклад”, - каже заступник головного лікаря ЦСЕС МОЗ України Ігор Петраков.
Санслужби в посиленому режимі перевіряють заклади. Утім, вплинути на недобросовісних керівників - скаржаться - не в силі. Кажуть, з початку сезону майже у трьох тисячах закладах були виявлені порушення, втім відсторонено від роботи тільки 300 працівників, а до прокуратури скеровано лише 10 справ.
“Основною причиною цього стало зниження відповідальності керівників та власників закладів. Ну, образно сміхотворний, який він у нас на сьогодні є, штраф - 425 гривень - це для керівника, для господаря закладу не такі великі гроші, щоб він дуже сумував за ними. Підприємця таким штрафом не злякаєш”, - вважає головний державний санітарний лікар України Анатолій Пономаренко.
На початку місяця порушення санітарних норм були зафіксовані в Севастополі - там у місцевому таборі відпочинку від прострочених продуктів отруїлося 75 дітей. Нині заклад закрито на перевірку - лікарі не виключають - до закінчення сезону. Якщо подібні порушення виникатимуть і надалі - на кожен табір чекатимуть такі ж санкції - обіцяють у санстанції.