УКР РУС
13 січня 2012, 22:58
2

Медику, з вини якого інфікувались новонароджені, оголосили вирок

Маріупольські судді вперше в Україні засудили до тюремного ув‘язнення лікаря, з вини якого 3 новонароджених малюків заразилися ВІЛ-інфекцією.

Справа тривала майже 7 років. За цей час її закривали за відсутністю складу злочину, двічі відправляли на дорозслідування, а лікарку виправдовували. Цього разу усе закінчилось вироком.

"Остаточно призначити 5 років позбавлення волі, з забороною права займатися медичною діяльністю строком на 2 роки", - оголосила вирок суддя Вікторія Федотова.

Таке покарання суд виніс лікарю Маріупольської станції переливання крові за халатне ставлення до роботи. За висновками слідства, з вини жінки декілька років тому у пологовому будинку трьом дівчаткам влили плазму, заражену ВІЛ-інфекцією. Зараз всі троє вже хворі на СНІД.

"Вони перебувають на антиретровірусній терапії для хворих на СНІД, стан здоров'я досить поганий, з урахуванням того, що одна з потерпілих дівчаток народилася з дитячим церебральним паралічем, тому ситуація досить серйозна", - розповіла захисник постраждалих Тетяна Бордуніс.

Ані батьки, ані діти, ані лікарка засідання не відвідують. Їхні інтереси в суді представляють інші особи. Уже адвокати обвинуваченої пообіцяли оскаржити вирок.

"Ми з вироком не згодні, оскільки вина не підтверджена, ми будемо звісно оскаржувати вирок як в апеляції, так і у вищому спеціалізованому суді, та і до Європейського суду будемо доводити позицію захисту", - каже адвокат засудженої Людмила Пономаренко.

Не вважає винною свою підлеглу і керівник Маріупольської станції переливання крові. Каже, на станції відсутня досконала система діагностики якості донорської крові. Її не було як тоді, так і зараз.

"Це не тільки в Маріуполі, це скрізь у нас така практика в державі. Тому ризик інфікування є", - вважає головний лікар Маріупольської станції переливання крові Володимир Мавров.

За рішенням суду, Маріупольська станція переливання крові і Донецька облрада мають виплатити кожній з постраждалих родин по 20 тис. грн. матеріальної компенсації.