Меркель у Москві: про що говорила Канцлер з Путіним

10 травня 2015, 22:56
Читать новость на русском

Ангела Меркель парад проігнорувала і приїхала демонстративно на наступний день після масштабних урочистостей. 10 травня канцлер Німеччини відвідала Москву.

Віддала шану переможцям над нацизмом

Літак Канцлера приземлився у Москві. До Росії Ангела Меркель прибула, аби віддати шану воїнам – переможцям над нацизмом у Другій Світовій. Й хоча парад 9-го травня вона пропустила, західні ЗМІ пишуть – не відвідати Москву у 70-ті роковини завершення війни представниця німецького народу не могла.

На пару з Володимиром Путіним Меркель урочисто поклала квіти до могили невідомого солдата. Опісля — попрямувала до Кремля. Дорогою лідерів обох народів зустріли діти. Дівчинка з Санкт-Петербурга та хлопчик з Туреччини.

З ними німецька очільниця привіталася російською. Російську мову Меркель вивчала в школі. І це не дивно, бо майбутня Канцлер виросла у Східній Німеччині, підконтрольній Радянському Союзу. В юності навіть побувала в лавах піонерів.

Перша зустріч після переговорів у Мінську

Нинішня зустріч Меркель з Путіним — перша після напруженого марафону переговорів у Мінську в лютому. Говорили дві години. І було помітно – стосунки між країнами охолонули. Володимир Путін каже, що причина всьому — різна оцінка подій у світі. А як приклад — навів ситуацію в Ємені. Мовляв, там Захід переворот не визнав, тоді як в Україні активно підтримав.

Топ-тема переговорів

До слова, Україна та мінські угоди стали топ-темою переговорів у Москві. На фінальній прес-конференції Меркель заявила, що територіальну цілісність України потрібно відновити. А іншого вирішення, окрім як дипломатичного, в цій ситуації немає.

Ми запевнили одне одного в тому, що мінські угоди – це основа для того, щоб знайти мирне рішення. Поки нічого іншого ми не маємо. Тому ми повинні продовжувати роботу у цьому напрямку,
— наголосила Канцлер Німеччини.

Лицемірність Путіна

Володимир Путін натомість лицемірно закликав поважати міжнародне право та порадив налагоджувати діалог з так званими "ЛНР" та "ДНР".

Попросив президент і припинити економічну блокаду Донбасу. А разом з тим сподівається на зняття "штучних перепон" і в торговельних зв’язках між Німеччиною та Росією.

Читайте також: Меркель просто в очі Путіну назвала анексію Криму злочинною